top of page

CAMU CAMU - jeden z najbohatších zdrojov prírodného vitamínu C

Vitamín C je nevyhnutný pre udržanie ľudského zdravia. Jedným z prírodných zdrojov vitamínu C je plod CAMU CAMU (Myrciaria dubia), ktorý rastie v Amazónii a je považovaný za jeden z najbohatších prírodných zdrojov vitamínu C na svete. CAMU CAMU je malý ovocný strom, ktorý tvorí červené alebo oranžové plody.

CAMU CAMU - jeden z najbohatších zdrojov prírodného vitamínu C

CAMU CAMU je známy svojím extrémne vysokým obsahom vitamínu C. Jeho plody obsahujú až 60-70 krát viac vitamínu C ako citrusové plody (pomaranče alebo citróny).


Vitamín C je silný antioxidant, ktorý pomáha ochraňovať bunky pred poškodením voľnými radikálmi. Pravidelná konzumácia potravín alebo doplnkov obsahujúcich vitamín C môže pomôcť pri ochrane pred oxidačným stresom a jeho negatívnymi účinkami na zdravie.


Zlepšenie imunitného systému: Vitamín C je dôležitý pre správnu funkciu imunitného systému. Pomáha pri tvorbe bielych krviniek, ktoré bojujú proti infekciám, a môže pomôcť pri rýchlejšom zotavení z nachladnutia a chrípky.


Vitamín C je dôležitý pre tvorbu kolagénu, bielkoviny, ktorá udržiava zdravú kožu, vlasy a nechty. Pravidelná konzumácia vitamínu C môže prispieť k lepšiemu vzhľadu a zdraviu kože.

Okrem vyššie uvedených výhod môže vitamín C z CAMU CAMU pomôcť aj pri zlepšení zraku, podpore zdravia ďasien, liečbe a prevencii nedostatku vitamínu C a pod.


V našom e-shope máme extrakt z CAMU CAMU tu Vitamín C z extraktu z CAMU CAMU 60 kapsúl (abczdravia.sk).


Tobolku môžete vysypať a podať aj ako prášok hoci aj s nie horúcim jedlom či nápojom.


Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk andrej.medved9@gmail.com

231 views0 comments

Comments


bottom of page