top of page

Ani som netušil, že toto bude ľudí zaujímať.

Niekedy to tak býva, že ľudí začnú zaujímať aj témy, ktoré ich kedysi nezaujímali. A cievach a upchávaní ciev som písal niekoĺkokrát a nikdy to ľudí nezaujalo. A problém nie je len upchávanie ciev ale aj nízky tlak, lebo nízky tlak znemožňuje dobrému zásobovaniu tkanív živinami a týka sa to najmä mozgu. Ale to ľudí tiež veľmi netrápi. Poďme k tým trombom, infarktom, mŕtviciam, ktoré hrozia po korone a prečo to tak je.

Niekedy to tak býva, že ľudí začnú zaujímať aj témy, ktoré ich kedysi nezaujímali. A cievach a upchávaní ciev som písal niekoĺkokrát a nikdy to ľudí nezaujalo. A problém nie je len upchávanie ciev ale aj nízky tlak, lebo nízky tlak znemožňuje dobrému zásobovaniu tkanív živinami a týka sa to najmä mozgu. Ale to ľudí tiež veľmi netrápi.  Poďme k tým trombom, infarktom, mŕtviciam, ktoré hrozia po korone a prečo to tak je.

Pre správne fungovanie ciev je potrebné aby sa vo vnútornej výstelke ciev, ktorá sa nazýva endotel tvoril oxid dusnatý (v skratke NO). Oxid dusnatý v cievach zabezpečuje: - aby sa nezrážali krvné doštičky a nevznikali zrazeniny - aby sa nadmerne netvorili voľné radikály a tým sa nepoškodzovali cievy - aby sa nadmerne nemnožili bunky ciev a cievy tak nehrubli - aby sa bunky imunitného systému "nelepili" na cievy a neaktivovali tak zápaly - aby LDL neoxidoval (iba oxidovaný LDL cholesterol je pre cievy problém)


Keď vypuknú vírusové infekcie uvoľní sa obrovské množstvo oxidu dusnatého, ktorý je uvoľňovaný bunkami imunitného systému. Tento oxid dusnatý má za úlohu ničiť vírus. Telo ak je zdravé tak má kapacity, aby zvládlo nápor tohto oxidu dusnatého. Ak však chýbajú kapacity na zvládanie oxidu dusnatého pre zlú výživu, užívanie liekov, kvôli prebiehajúcim zápalom a pod. oxid dusnatý uvoľnení pri infekcii zničí tvorbu oxidu dusnatého v cieve. V cieve sa aktivujú zápaly a výsledkom sú problémy ako vznik trombov, infarkty, mŕtvice.

Toto ale nevznikne u všetkých ľudí ale len u tých, ktorí v procese ničenia tvorby NO v cievach už boli a ich organizmy sú dlhodobo oslabené a podvyživené.


A ak by ste chceli vedieť ako prirodzene zvýšiť tvorbu NO v cievach a cievy zároveň chrániť? Napr. užívaním kakaových flavanolov. Na tento účel si môžete kúpiť Flavochino od Dr. Jacobsa tu Flavochino 450g (abczdravia.sk).


Hlavné výhody nápoja Flavochino:

Flavochino obsahuje nepražené kakao. Tým že sa kakao nepraží zachovajú sa cenné kakaové flavanoly. Pražením sa kakaové flavanoly ničia. Vo Flavochine výrobca Dr.Jacobs medical garantuje 255mg kakaových flavanolov na jednu porciu. Je to jeden z mála produktov na trhu, kde je množstvo kakaových flavanolov garantované. Kakaové flavanoly sú hlavnou “liečivou” zložkou kakaa. V jednotlivých odrodách kakaa, obsah kakaových flavanolov kolíše. Obsah kakaových flavanolov v kakau ovplyvňuje aj miesto pestovania a klimatické podmienky. Kakaové flavanoly majú: - protizápalový účinok - sú silným antioxidantom


Vstrebávanie kakaových flavanolov môže spomaliť mlieko, preto je Flavochino vhodné pripravovať buď do vody alebo rastlinných náhrad mlieka.

Kakaové flavanoly pozitívne ovplyvňujú cievy - krvný tlak, aterosklerózu, erektilnú disfunkciu, studené nohy a ruky, znižujú hladinu cholesterolu, sú vhodné pre diabetikov a dializovaných pacientov, ktorí trpia poškodzovaním ciev.


Kakaové flavanoly znižujú hladinu CRP (Mao 200 Di Guisepe 2008, STOTE 2012). Ak je hladina CRP vysoká tak je v tele zápal. Kakaové flavanoly dokázateľne pôsobia protizápalovo.


Obsah cholínu vo Flavochino 450g (abczdravia.sk) predurčuje tento výrobok ako vhodný doplnok pri detoxikácii, pri nealkoholickom stukovatení pečene, na podporu nervovej činnosti, na zlepšenie pamäte a koncentrácie. Cholín je dôležitý v tehotenstve.


Akáciová vláknina obsiahnutá vo Flavochine podporuje črevné zdravie, detoxikáciu a zvyšovanie protizápalovej aktivity imunitného systému.


Flavochino obsahuje vysoké množstvo minerálov ako draslík, horčík a obsahuje vápnik. Kakao obsahuje aj minerál meď . Nedostatok medi vedie k oslabovaniu väzív, krčových žíl, sklonom k zrazeniu kĺbového puzdra po minimálnej záťaži, precitlivenosť kože voči slnku, sklon k tvorbe kryštálikov kyseliny močovej a útokom dny. Pre ľudí trpiacich dnou nemusí kakao byť vhodné pre vysoký obsah purínov.


Kombinácia vysokých dávok živín a vláknin spôsobuje, že Flavochino zasycuje a je mimoriadne vhodný nápoj pri redukčných diétach.


Štúdie ku kakaovým flavanolom: 1.) Pravidelné užívanie kakaových flavanlov vedie k zníženiu LDL a zvýšeniu HDL. kakaové flavanoly chránia cholesterol pred oxidáciou a tým aj pred upchávaním ciev (Corti 2009, Mellor 2010, Tokede 2011 2.) Pravidelný konzum kakaových flavanolov znižuje úmrtnosť na srdcovocievne choroby o 50% (Djousse 2010, Mostofsky 2010, Nehlig 2012, Messerli 2012) 3.) Ochranný účinok kakaových flavanolov je iba ak sa konzumujú bez cukru ( Faridi 2008) 4.) kakaové flavanoly zvyšujú tvorbu cievy rozširujúcich látok ako napr. Endotelin (Sudano 2011) 5.) kakaové flavanoly relaxujú hladké svalstvo ciev (Flammer 2010) 6.) kakaové flavanoly zvýšili koncetráciu NO v sére o 57% ( Lopfredo 2014) 7.) kakaové flavanoly pozitívne ovplyvňujú krvný tlak (Rasaf 2015) 8.) kakaové flavanoly chránia srdce a cievy zdravých ľudí ( Heiss 2015, Sansone 2015) 9.) kakaové flavanoly v kombinácii s polyfenolmi zlepšujú mikrocirkuláciu ( štúdia Bio-Te-Sys 2015) 10.) kakaové flavanoly znižujú aktivitu ACE ( Persson 2011, Buijsee 2006, Sudano 2012) 11.) kakaové flavanoly chránia pred telesnou reakciou na stres (Wirtz 2014) 12.) pravidelná konzumácia kakaových flavanolov u športovcov zvyšuje výkon ciev a mikrocirkuláciu (Totzek 2012) 13.) kakaové flavanoly sú vhodné pri prevencii a liečbe sarkopénie (Gutierez-Salmean 2014)


Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie čo máme

Andrej Medveď a jeho team

andrej.medved9@gmail.com

450 views0 comments

Comments


bottom of page