top of page

Ako posilniť imunitu horných dýchacích ciest?

Jednou z úloh imunity u všetkých živých organizmov, človeka nevynímajúc, je chrániť ich pred choroboplodnými mikroorganizmami. Ničenie choroboplodných baktérií, vírusov ale aj plesní je každodenná práca buniek imunitného systému. Na druhej strane je úloha imunity tolerovať látky, ktoré zdravie človeka neohrozujú. Tolerovať znamená nereagovať na ne zápalom.

Ako posilniť imunitu horných dýchacích ciest?

Moderný životný štýl s nekvalitnou stravou, množstvom látok (chemikálií) v životnom prostredí, stresom, nedostatkom pohybu a pod. , pôsobia na imunitu dráždivo (zápal podporujúco-prozápalovo) a vytvárajú u mnohých ľudí stav chronického zápalu. Chronického zápal sa často vyskytuje v dýchacích cestách, lebo mnohé zápal podporujúce látky prúdia cez znečistený vzduch do tela cez dýchacie cesty.


Ale zápal, ktorý sa odohráva kdekoľvek v tele (napr. aj v čreve - potravinové intolerancie, zápchy, hnačky a pod.) nepôsobí len v mieste svojho výskytu, ale ovplyvňuje dianie v celom tele, teda aj dýchacích cestách.


Chronický zápal, ktorý v tele prebieha dokáže vytvoriť nasledovnú situáciu: - imunita reaguje podráždene (zápalom) na alergén a vznikajú alergie - imunita nevie účinne a razantne zakročiť voči patogénom a výsledkom je veľká náchylnosť na infekcie


Chronický zápal je jednou z vecí, ktorá potláča schopnosť imunity sustrediť sa na ničenie choroboplodných mikroorganizmov ale aj rakovinových buniek. Nádor vytvára okrem iného slabé zápalové prostredie (chronický zápal), ktoré oslabuje ochotu imunity ničiť rakovinové bunky.


Slabý chronický zápal je teda živnou pôdou pre zdravotné komplikácie, ktoré dnes okolo seba tak často pozorujeme.

Stratégiou pri riešení neschopnosti imunity likvidovať choroboplodné mikroorganizmy je: 1, znižovať chronické zápaly 2, potláčať oxidačný stres, ktorý chronický zápal vytvára a oxidačný stres zároveň chronický zápal vyživuje 3, cielene podporiť tú časť imunity, ktorá ničí choroboplodné mikroorganizmy a je chronickým zápalom ovplyvnená (oslabená) 4, v životnom štýle urobiť také opatrenia, ktoré čo najviac minimalizujú pôsobenie negatívnych faktorov životného prostredia a životného štýlu (strava, zníženie stresu a pod.)

Pri vývoji produktu AA imunita sme brali do úvahy presne toto čo popisujem (samozrejme okrem bodu 4).


AA imunita obsahuje patentovaný extrakt zo semienok čiernej rasce, ktorý obsahuje 5% tymochinónu. Tento extrakt a jeho účinky boli klinicky študované. Tymochinón má: - silné protizápalové vlastnosti, vďaka čomu je použiteľný pre riešenie všetkých zdravotných komplikácii, ktoré pramenia zo zápalov - pôsobí antimikrobiálne - pôsobí imunomodulačné, čo znamená, že nadmerne nestimuluje ani nepotláča imunitnú odpoveď, takže je bezpečný aj pre ľudí s autoimunitnou poruchou


Extrakt zo semienok čiernej rasce pôsobí protizápalovo aj v dýchacích cestách, čo sa dokázalo klinickými štúdiami napr. pri zmierňovaní zápalov pri astme. Poznámka: astma je tiež ochorenie s chronickým zápalom.


AA imunita zároveň obsahuje teplom usmrtenú probiotickú baktériu mliečneho kvasenia Lactobacillus plantarum L-137, ktorá klinicky študovaná a patrí medzi baktérie mliečneho kvasenia s najväčším účinkom na posilnenie imunity v boji s choroboplodnými mikroogranizmami.


AA imunita pôsobí protizápalovo, antimikrobiálne a posilňuje imunitu v boji s choroboplodnými mikroorganizmami. Toto je dôležité najmä s príchodom jesene, kedy sa začnú prejavovať respiračné ochorenia.


AA imunitu si môžete v našom e-shope kúpiť s 25% zľavou tu Akcia 2x AA imunita (abczdravia.sk) alebo samostatne tu AA imunita 30 kapsúl (abczdravia.sk).


Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie čo máme Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk andrej.medved9@gmail.com

364 views0 comments

留言


bottom of page