top of page

Ako je to s tým horčíkom a nízkym krvným tlakom?

Updated: 5 days ago

Ľudia si niekedy mylne myslia, že horčík im môže v súvislosti s nízkym tlakom poškodiť. To ale nie je možné. Mnohí ste písali, že napriek tomu máte inú skúsenosť. Tak ako to teda je?


1.) Prídavné látky v doplnkoch.

Mnohé prídavné látky, ktoré sa neraz dávajú do doplnkov výživy (nie všetky ich majú, ale mnohé áno) sú pre telo záťažou. Ak sú poškodené mitochondrie, telo už nevie dobre znášať záťaž, stres. Ak sa do oslabeného tela dostane aj menšia dávka prídavnej látky a tá je záťažou, telo reaguje tvorbou látok, ktoré sa prejavia v zhoršení vášho stavu. (na toto chcem v dohľadnej dobe urobiť video aby ste pochopili ten mechanizmus).

2.) Dávky.

Aj veľkosť dávky je rozhodujúca. Toto platí ak je poškodenie mitochondrií masívne napr. s prejavujúcou sa chronickou a dlhotrvajúcou únavou. Vyššia dávka aj pre telo potrebnej živiny môže byť problémom. Dáme si príklad zo života, ktorý bude pre vás pochopiteľný. Žena žije s partnerom, ktorý sa k nej nespráva dobre. Bije ju, psychicky ju týra a pod. Po 10 rokoch zlého vzťahu sa s ním rozíde. Po 1 roku samoty stretne muža o ktoré by mala záujem. Muž žene s čistým úmyslom niečo daruje, lebo tú ženu má úprimne rád. A žena sa zrazu stiahne lebo sa bojí záväzkov, vzťahu (vie čo prežila v predchádzajúcom vzťahu). Chlap – nápadník ostáva zmätený a čuduje sa čo sa stalo a začína si myslieť že byť dobrý k ženám sa neoplatí, lebo od neho zdrhla žena, ktorú mal rád a on neurobil nič zlé.


3.) Forma horčíka.

Niektoré formy horčíka ako napr. uhličitany (napr. je v doplnku Magnesolv ale nielen tam) môžu byť pre telo záťažou (negatívne vplývajú na trávenie) a trávenie je úzko spojené s nervovým systémom. Negatívne ovplyvnenie trávenia sa ihneď odzrkadlí v nervovom systéme a telo dokáže na to reagovať spustením tvorby zápalových látok čo znova pocítite ako zhoršenie celkového stavu. Keďže sa ľudia bežne buď s nikým neradia alebo sa radia s ľuďmi čo tomu nie vždy dobre rozumejú vyhodnocujú veci nesprávne a takto vzniká nepochopenie a zbytočný strach a panika. Mimochodom ak máte nízky krvný tlak, tak váš mozog nie je dobre vyživený a strata výživy nervových buniek v mozgu skôr či neskôr vedie k zápalovým zmenám, degeneratívnym procesom, neurologickým ale aj psychickým poruchám ako úzkostiam, depresiám, panickým poruchám a pod).

S prianím toho najlepšieho zostáva Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk tel. 0911 295 859 andrej.medved9@gmail.com

223 views0 comments
bottom of page