top of page

Ako efektívne bojovať s obdobím hnačiek?

Updated: Jul 4, 2023

Leto je obdobím, kedy ustúpia mnohé respiračné ochorenia, ale je obdobím, kedy pribúdajú črevné problémy a patrí k ním aj hnačka. V poslednej dobe dostávam otázky, ktoré probiotiká sú pri hnačkách najlepšie? Poďme sa na to pozrieť.

zena, zdravie žien, zdravie detí, Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie čo máme

Hnačka je imunitná reakcia, ktorej úloha je čo najskôr vylúčiť niečo z tela/čreva von, čo by mohlo byť pre zdravie človeka ohrozujúce, napr. choroboplodnú baktériu. Ak hnačka trvá jeden deň a na druhý deň sa stratí, nič sa nedeje. Reakcia prebehla v poriadku. Horšie je to, ak hnačká trvá dlhšie. Hnačkami sa stráca voda, živiny a hnačky sú faktorom, ktoré telo podvýživujú a oslabujú.


V našom e-shope máme špeciálne probiotiká Nepreháňaj, ktoré sú určené práve na dobré zvládanie hnačiek, ktoré sa vyskytujú najmä v tomto období, kedy ľudia cestujú po svete, vďaka zvýšenému teplu sú potraviny náchylnejšie na premnoženie baktérií a hnačky sú neraz častým problémom mnohých ľudí a najmä detí.


Matky sú z hnačiek detí nešťastné, hnačky neraz vedia pokaziť dovolenku, znepríjemniť prázdniny a rodičom pribúdajú mnohé starosti v období, kedy by chceli mať tých starostí práve menej.


Pozrime sa na to aké probiotické baktérie a kvasinky sa v probiotikách Nepreháňaj nachádzajú.


Saccharomyces boulardii je probiotická kvasinka, ktorá sa prirodzene vyskytuje v ľudských črevách. Používa sa predovšetkým pri hnačkových ochoreniach a často aj ako sprievodná doplnková terapia pri podávaní antibiotík https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/8201735/ (spievodným znakom užívania antibiotík môžu byť hnačky). Okrem toho sa dá použiť aj na obnovu črevnej mikroflóry po podávaní antibiotík.


Na bunkovej úrovni pôsobí Saccharomyces boulardii tak, že poškodzuje bunkové membrány zlých baktérií a takto ich zabíja.

Saccharomyces boulardii znižuje tvorbu rôznych enzýmov, ktoré sú nevyhnutné pre rast a rozmnoženie škodlivých baktérií. Okrem toho sa predpokladá, že tiež podporuje tvorbu látok spomaľujúcich zápal.


Ďalšie kmene, ktoré nájdete v Nepreháňaj

Pri hnačke vyvolanej antibiotikami môže byť Streptococcus thermophilus použitý ako probiotikum na rýchle zmiernenie príznakov hnačky a môže sa užívať aj ako prevencia vzniku hnačky (D'Souza et al, 2002). Streptococcus thermophilus rozvíja svoje probiotické vlastnosti obzvlášť dobre v kombinácii s Bifidobacterium lactis a môže sa podávať na prevenciu vzniku hnačky spôsobenej antibiotikami (Correa et al 2005).


Lactobacillus rhamnosus je kmeň, ktorý je dôležitý pre ľudské zdravie, a preto sa používa ako prísada do mnohých probiotických produktov. Lactobacillus rhamnosus sa používa pri liečbe detí trpiacich hnačkovými ochoreniami (Canini a kol., 2007 a Osterlund a kol., 2007).

Nepreháňaj si v akcii môžete kúpiť tu Akcia 2x Nepreháňaj (abczdravia.sk) a samostatne tu Nepreháňaj PROBIO 150g (abczdravia.sk). A ak viete, že vaše ratolesti s hnačkami majú v lete problémy, nasaďte im ich už teraz.


Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie čo máme Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk andrej.medved9@gmail.com

169 views0 comments

コメント


bottom of page