top of page

Ak bývate často chorí, potrebujete ovplyvniť všetky bunky zasahujúce do imunitnej odpovede. Ako?

Tu je návod na riešenie.


Ak bývate často chorí, potrebujete ovplyvniť všetky bunky zasahujúce do imunitnej odpovede. Ako? Tu je návod na riešenie.

Pri reakcii na patogén je dôležité, aby sa do boja s patogénom dostatočne silno a zároveň rýchlo zapojili všetky obranné systémy v tele. Imunitný systém, tak ako armáda, má viac zložiek. Správny výsledok vojny (imunitnej reakcie) zaručí jedine účasť všetkých zložiek armády (imunity) a správna koordinácia jednotlivých zložiek armády (imunity).


Pri armáde má úlohu toho, kto velí a rozdeľuje úlohy, generál a pri imunite sú to špeciálne bunky imunitného systému nazývané plazmacytoidné dendritické bunky, ktoré sa v skratke označujú ako pDC.


Plazmacytoidných dendritických buniek (pDC) v imunite, presne tak ako generálov v armáde nie je veľa. Sú vzácne. Napriek tomu sú veľmi dôležité pre našu imunitu. Tak ako generál pre armádu. Plazmacytoidné dendritické bunky( pDC) patria k vrodenému imunitnému systému a majú veľký vplyv na vývoj imunitnej odpovede na infekciu. Napr. zlá funkcia týchto buniek je zodpovedná za vysokú vírusovú záťaž u ľudí s HIV a umožňuje, aby sa u HIV pozitívnych ľudí rozvíjali rôzne iné infekcie. To pri ľuďoch nakazených HIV môže byť smrteľne nebezpečné.


Medzi najdôležitejšie vlastnosti pDC patrí, že dokážu vytvárať špeciálne bielkoviny nazývajúce sa interferóny typu I. Interferóny typu I. zohrávajú kľúčovú úlohu pri zvládaní vírusových infekcií, najmä v akútnej fáze. Plazmacytoidné dendritické bunky (pDC) ich dokážu vyrobiť 100 - 1 000 násobne viac ako iné bunky imunitného systému. Toto je pre odolnosť organizmu voči infekciám nesmierne dôležité. Interferóny typu I. sú totiž látky so silným protivírusovým účinkom a protirakovinovým účinkom. V roku 2012 Tel a spol. uviedli, že pDC dokonca môžu tiež priamo zabíjať rakovinové bunky.


pDC zároveň aktivujú aj ďalšie bunky imunitného systému, aby sa zapojili všetky zložky imunity do boja s infekciou. pDC aktivujú tieto bunky imunitného systému:

1, prirodzené zabíjačské bunky (NK bunky), ktoré napr. zabíjajú vírusmi napadnuté bunky ale aj rakovinové bunky

2, cytotoxické T bunky, ktoré zabezpečujú ochranu pred vnútrobunkovými patogénmi ako chlamýdie, borélie, vírusy a pod. cytotoxické T bunky dokážu zabezpečiť cez usmrcovanie napadnutých buniek aby sa infekcia neprenášala ďalej.

3, B bunky, ktoré tvoria protilátky proti patogénom

4, TH1 pomocné lymfocyty (patria k adaptívnej imunite) ktoré sú potrebné na boj s vírusmi, baktériami, plesňami


Len dnes si môžete kúpiť výrobok IMMUSE® v špeciálnej vianočnej akcii, kde dostanete jednej výrobok v cene 21€ zadarmo - Akcia 2x Immuse + 1 zadarmo (abczdravia.sk). Akcia platí len dnes do 21:00 hod.


Výrobok IMMUSE® obsahuje postbiotikum Lactoccocus lactis kmeň Plasma, ktorý dokáže pozitívne stimulovať plazmacytoidné dendritické bunky - pDC a robí to úplne bezpečne čo dokázali 2 klinické štúdie na ľuďoch. Tento výrobok je úplne bezpečný aj u ľudí s autoimunitou.


IMMUSE® sa môže užívať tak preventívne 1 tobolka denne. Alebo vo vyššej dávke počas prepuknutia choroby a dávkovanie nájdete tu Immuse (andrejmedved.sk). Pre tých čo nezjedia tobolku tak môžete ju otvoriť a vysypať do jedla či nápoja.


Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie čo máme

Andrej Medveď a jeho team

501 views0 comments
bottom of page