top of page

Aj takto môže vznikať bolesť.

Updated: Mar 1, 2023

Bolesť. Je pre nás nepríjemná, bojíme sa jej a ľudia sa bolesti snažia vyhnúť. Bolesť je signálom toho, že niečo v tele nefunguje dobre, nie je v poriadku. Bolesť je spojená so zápalom a ak je niekde bolesť, treba za tým vidieť zápal. Pritom zápal vôbec nemusí byť spojený s vírusmi či baktériami. Existujú aj iné príčiny zápalu. A o jednej z nich vám dnes napíšem.

Na správne fungovanie tela/buniek a teda aj na naše zdravie má veľký vplyv metabolizmus. Metabolizmus je premena jednej látky na druhú. Pri metabolizme v bunkách vznikajú agresívne častice, ktoré sa volajú voľné radikály. Tieto musia byť zneškodnené, lebo ak sa nezneškodnia, dokážu poškodzovať bunky, tkanivá a narušovať zdravie.


Aby toto zneškodňovanie agresívnych voľných radikálov dobre fungovalo, je potrebných veľa mikroživín, ako sú stopové prvky, selén, zinok, železo a veľa vitamínov. Ak však tieto stopové prvky, minerály a vitamíny chýbajú, dokáže sa narušiť zneškodňovanie voľných radikálov. Tieto môžu poškodiť mitochondrie.


Minerály, stopové prvky a vitamíny sú potrebné aj to, aby nám správne fungovala výroba energie. Ak chýbajú pre výrobu potrebné minerály, stopové prvky a vitamíny a pridajú sa k tomu poškodené mitochondrie, zmení sa v bunkách výroba energie z glukózy. Enzýmy ktoré potrebujú na dobrú výrobu energie z glukózy dostatok vitamínov, minerálov a stopových prvkov sú blokované. Výroba energie sa naruší.


Napriek tomu, že sa naruší výroba energie, bunky musia energiu na svoje prežitie nejak vyrobiť. Preto sa zapne alternatívna cesta výroby energie. Táto alternatívna výroba energie je ale málo účinná!


Narušená výroba energie v bunkách sa prejaví narušením telesných a duševných funkcií. Najviac sa to vždy prejaví v miestach, ktoré sú odkázané na dobré zásobovanie energiou. Sú to často nervy a svaly.


Alternatívny spôsob výroby energie z glukózy v dôsledku toho čo popisujem vedie v bunkách a tkanivách k hromadeniu látok, ktoré pri tejto alternatívnej výrobe energie vznikajú. Telo totiž nie je stavané na to aby sa dlhodobo vyrábala energia týmto lternatívnym spôsobom. Odpadové látky z tohoto alternatívneho energetického metabolizmu dráždia nervové zakončenia a môže to spôsobiť chronickú bolesť.


Človek v nádeji, že mu odborníci pomôžu chodí od dverí k dverám, rozpráva o svojich problémoch, výsledky laboratórnych meraní ukazujú, že nič mu nie je, zápal nemá, lebo CRP je v norme (čo tam po tom, že zápal je spustený inak a CRP na to nereaguje) a nikto mu neverí.


Človek cíti bolesť a javí sa ako zdravý. Ľudia tomuto človeku neveria a odborníci tiež. Človek trpiaci touto bolesťou sa citi nepochopený a po nejakom čase to "lámať" aj psychicky - z nepochopenia okolím. Až ho odborník jedného dňa pošle k psychiatrovi a povie mu, že je to psychosomatika. Takto sa dnes často plnia psychiatrie ľuďmi s narušeným metabolizmom a poškodenými mitochondriami.


Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie čo máme Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk tel. 0911 295 859 andrej.medved9@gmail.com


350 views1 comment

1 Comment


Unknown member
Feb 22, 2023

Dobrý deň Andrej,

tento zápalový príspevok ma okamžite upútal, nakoľko k rovnakým výsledkom, ako opisujete dospel i môj syn a v minulosti vlastne aj ja. Tráviace problémy pretrvávajú podľa lekárov "bez zjavnej príčiny". Podstúpil už množstvo vyšetrení, všetky s negatívnym výsledkom. Nešpecifická bolesť v hornej časti tráviaceho traktu stále pretrváva. Stále koketujeme tiež s možnými blokmi v oblasti strednej časti chrbtice (ktoré by mohli byť jednou z príčin), tam sa ale tiež nič nepotvrdilo. Výsledok bol presne ako vy popisujete, že je to psychosomatika, keďže sa žiaľ v našom zdravotníctve nepozerá na problém komplexne, každý lekár pozerá len "na to svoje", ale nehľadá sa tá prvotná príčina problému. V príspevku ste sa vyjadrili k téme zápalových procesov. Moja otázka je…

Like
bottom of page