top of page

Aj keď sme to nechceli je to tu. A ako to riešiť?

Väčšina ľudí sa teší na obdobie, kedy je teplo, všetko kvitne, príroda vonia. Lenže sú aj výnimky. Alergici.

Pre ľudí s alergiami, najmä na peľ, je toto obdobie, ktoré veľmi "nemusia". Svrbia ich oči, kýchajú, tečú im sople. Alergie je v podstate neprimeraná reakcia imunitného systému na niečo čo nás neohrozuje. V skutočnosti ide o zápalovú reakciu na látku, ktorá nie je pre telo ohrozením.


Ľudia trpiaci alergiami hľadajú rôzne možné riešenie ako si pomôcť. Jedným z riešení na ktoré by mali obrátiť svoju pozornosť by mal byť aj kvercetín.


Kvercetín patrí medzi chemické látky (fytochemikálie), ktoré si vyrábajú rastliny a jeho úlohou je chrániť rastliny pred pred UV žiarením, vírusmi, plesňami a baktériami. Kvercetín je tiež látkou, ktorá môže pomôcť aj alergikom.


Ako môže pomôcť kvercetín alergikom?


Kvercetín po kontakte imunity s alergénom, potláča neprimerane reagujúci imunitný systém. Áno alergia je neprimeraná reakcia imunity pri ktorej sa uvoľňujú mnohí poslovia zápalu a najmä histamín. Tieto látky uvoľnené imunitným systémom sú zodpovedné za prejavy alergie. Kvercetín pôsobí ako prírodné antihistaminikum a antialergikum.

Lenže rastliny kvercetín nevyrábajú pre ľudí ale seba. Preto sú bežné doplnky výživy s obsahom kvercetínu pre ľudí zle využiteľné. Schopnosť organizmu využiť nejakú látku sa volá biologická dostupnosť. Niektorí výrobcovia sa snažia tento problém, že kvercetín nedokáže telo dobre využiť obísť vysokými dávkami.


My sme sa rozhodli pre inú cestu. Do nášho nového výrobku sme použili kvercetín "rozpustený" vo fosfolipidoch. "Rozpustením" kvercetínu vo fosfolipidoch vznikne kvercetín fosfolipidový komplex. Fosfolipidy sú súčasťou bunkových membrán (bunkové memrány sú akousi kožou bunky) a telo ich extrémne dobre vstrebáva. Takto sa kvercetín dobre vstrebáva a telo ho dokáže dobre využiť - 20x lepšie ako bežné kvercetíny dostupné na trhu.

A keďže máme nový výrobok, pripravili sme naň akciu kde si 2ks môžete kúpiť tu Quercetin-Phospholipid (abczdravia.sk).


Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie to čo máme Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk tel. 0911 295 859 andrej.medved9@gmail.com

682 views0 comments

Comentários


bottom of page