top of page

Je toto možná príčina prečo sa čoraz častejšie ženy a dievčatá boria s HPV vírusom?

Ak ste si zo života všimli, že mnohé veci nám môžu slúžiť pre naše dobro ako aj poškodiť. Pamätám si na časy kedy sa o baktériách ľudia väčšinou vyjadrovali so strachom ako o ničom čo poškodzuje zdravie. Baktérie sme si spájali s chorobami či dokonca aj so smrťou. 

Dnes sa už o baktériách hovorí aj v dobrom slova zmysle, lebo ľudia postupom času prišli na to, že baktérie nám môžu aj pomáhať. Tu záleží len od nás aké baktérie osídľujú náš organizmus, resp. ktoré v našom tele prevládajú. 


Ak prevládajú nepriateľské (tie, ktoré nám škodia) nad priateľskými ( ktoré nám pomáhajú) nazýva sa to disbióza. Disbióza sa netýka len čreva, kde máme veľmi silné povedomie o baktériách, ktoré tam žijúci. Disbióza sa týka aj iných častí tela napr. vagíny u žien. 


Ak sa naruší bakteriálne zloženie vo vagíne, spôsobuje to ženám mnohé zdravotné komplikácie ako napr.: 

- pocit nepohodlia 

- výtok 

- zápach podobný vôni rybaciny 

- pálenie pri močení 

- svrbenie 

- a pod. 


Nárast choroboplodných baktérií vo vagíne nespôsobuje len problémy ktoré som opísal vyššie. Zároveň sa zvyšuje aj riziko vzniku: 

1, endometriózy (toto riziko sa zvyšuje ak je zavedené vnútromaternicové teliesko) 

2, u tehotných sa zvyšuje riziko predčasných pôrodov a iných tehotenských komplikácií. Pritom cca 20% tehotných žien trpí premnožením choroboplodných baktérií vo vagíne, čo je pomerne vysoké číslo. 

3, zvyšuje sa riziko nákazy infekciami ale aj HPV vírusom 

 

Narušenie vaginálnej mikroflóry je hrozbou aj počas tehotenstva. Hrozba narušenia zdravia sa netýka len samotnej matky ale aj jej dieťaťa. Dokonca bakteriálna nerovnováha ovplyvňujú reprodukčné zdravie žien. 


Pre ženy, ktoré už nechcú zažívať strach a nepríjemné pocity, ktoré ich neraz trápia a chcú sa zodpovedne postaviť k svojmu reprodukčnému zdraviu tu máme špeciálne probiotiká VAGI flóra


VAGI flóra obsahuje probiotické baktérie, ktoré prispievajú k zdraviu močovo - pohlavného systému a dobre fungujúcej imunite močovo-pohlavného systému. 

Mimo menštruáciu sa môžu tobolky s probiotikami vkladať aj do pošvy a keď žena dostane menzes vtedy sa užije perorálne (ústne) . Aj cez ústne podávanie sa zabezpečí želaný účinok (cez konečník sa dostanú k ženským pohlavným orgánom).  

 

Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie čo máme 

Andrej Medveď a jeho team 

136 views0 comments

Comments


bottom of page