top of page

Ženám by malo záležať na tom, ako sa to stane, ak nechcú riskovať vznik rakoviny.

V ľudskom tele všetko prebieha tak, že sa niečo tvorí a aj rozpadáva. Toto platí aj pre ženské pohlavné hormóny estrogény. Estrogény sa tele ženy neustále tvoria a rozkladajú. A práve ako prebehne rozklad estrogénov je pre zdravie žien veľmi dôležitý.

V ľudskom tele všetko prebieha tak, že sa niečo tvorí a aj rozpadáva. Toto platí aj pre ženské pohlavné hormóny estrogény. Estrogény sa tele ženy neustále tvoria a rozkladajú. A práve ako prebehne rozklad estrogénov  je pre zdravie žien veľmi dôležitý.

Rozklad estrogénov je dôležitý napr. pri rakovine, kde estrogén a látky ktoré pri tom vznikajú môže pôsobiť ako rastový faktor t. j. látka s potenciálom podporovať bujnenie a rast rakoviny.

Estrogén sa v tele rozkladá 3 cestami. Jedna cesta je veľmi malá/slabá tak sa budeme venovať len 2 cestám, ktoré sú prevládajúce. Estrogén sa môže rozpadnúť na 1, 2-hydroxyestrón 2, 16-hydroxyestrón


Obe tieto látky, napriek podobnému názvu v tele pôsobia rozdielne.

2-hydroxyestrón má pre zdravie ženy viacero zdravotných výhod, pretože blokuje silnejšie estrogény, ktoré podporujú bunkové delenie a možný rast rakoviny. 2-hydroxyestrón teda chráni ženy.


Opakom je 16-hydroxyestrón. Ten zvyšuje bunkovú delenie a je spojený so zvýšeným rizikom rakoviny.


Pre zdravie žien je preto dôležité, aby sa v ich tele odbúravali estrogény na 2-hydroxyestrón, ktorý ich chráni.


A ako to dosiahnuť?

Látka s názvom diindolymetán v skratke DIM dokáže spôsobiť, že sa ženám estrogény budú rozkladať hlavne na ochranný 2-hydroxyestrón.


Diindolymetán v skratke DIM je pre zdravie žien veľmi dôležitá látka, ktorú by ženy mali užívať pravidelne. Bohužiaľ napriek nárastu rakovín, kde je estrogén a jeho pôsobenie rizikovým faktorom vzniku a bujnenia rakoviny, len málo žien vie o tom, že ony samy môžu tento proces aktívne ovplyvňovať. Chodiť na prehliadky je síce fajn, ale stále je to len pasívne čakanie na výsledok, ktoré vystavuje telo. Oveľa lepší scenár je aktívna pomoc telu, aby telo tvorilo zdravie prospešné látky.


Diindolymetán v skratke DIM nájdete v našom prípravku Estrobalas a v akcii si ho môžete kúpiť tu Akcia 2x Estro Balans (abczdravia.sk) a samostatne tu Estro Balans (abczdravia.sk).


Budúci rok, pre novej várke, ktorú nám idú vyrábať už bude vyššia cena (nárast vstupných cien surovín, ktoré už máme avizované) za Estrobalans, čiže ešte teraz si môžete kúpiť tento skvelý výrobok za úžasnú cenu. Momentálne máme skladom cca 500 posledných kusov.


Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie čo máme Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk andrej.medved9@gmail.com

567 views0 comments
bottom of page