top of page

Čistý noštek

Čistý noštek je práškové probiotikum vhodné už pre deti po prvom roku života.

Denná dávka je 1 odmerka*, ktorá je priložená vnútri priamo v dóze.*


Nakoľko je odmerka drobná, je niekedy ťažšie ju v balení nájsť. V takomto prípade prosím presypte dočasne probiotický prášok do inej čistej nádoby alebo prášok dôkladne premiešajte, odmerka zvykne byť naspodku dózy.

V prípade potreby alebo ťažkostí pokojne navýšte dávku na dve naberačky denne.

Existuje viacero foriem použitia.

Čistý noštek môžete:

  • užívať orálne – 1 odmerku zamiešajte do malého množstva vody a vypite alebo nasypte priamo do úst a zapite vodou.U maličkých detí zamiešajte podľa potreby do mlieka alebo iného nápoja. Probiotiká je vhodné užívať nalačno.Odporúčame užiť ich ráno hneď po zobudení, približne 15-30 minút pred jedlom alebo v priebehu dňa aspoň 1,5-2 hodiny po jedle a súčasne 15-30 minút pred jedlom, prípadne večer na prázdny žalúdok


  • kvapkať/striekať do nosa – 1 odmerku zamiešajte do malého množstva prevarenej vlažnej (nie teplej) vody, pridajte štipku soli, ktorá zabráni prípadnému štípaniu na poranenej sliznici (alebo použite fyziologický roztok, morskú vodu z lekárne alebo Vincentku) a kvapkajte viackrát denne do oboch nosných dierok. Na to použite napríklad kvapkátko z mätového M33+ alebo iného produktu určeného na kvapkanie tinktúr či  iných tekutých liečiv. Rovnako tak môžete tento roztok vložiť do fľaštičky so sprejom, jednu nosnú dierku jemne zatlačiť, rozprašovač priložiť k druhej nosnej dierke a streknúť, roztok následne vdýchnuť. Opakujte s druhou nosnou dierkou. Zarobený probiotický roztok držte v chladničke a použite do konca dňa. Nespotrebované množstvo užite večer orálne. Ďalší deň zarobte nový roztok


  • kloktať – 1 odmerku zamiešajte do primeraného množstva vlažnej vody a vykloktajte si hrdlo, potom prehltnite (Nevypľúvať - probiotické baktérie v Čistom nošteku chceme udržať a nechať priľnúť na sliznici hrdla a zvyšok týchto dobrých baktérii môže putovať do čriev, kde tiež urobia svoju prácu na slizniciach. Zdravá sliznica čreva = zdravá sliznica dýchacích ciest. Kloktaním nesledujeme odstránenie a následné vypľutie choroboplodných baktérií z hrdla, ale chcem hrdlo podobne ako pri striekaní probioticko-enzymatickým sprejom M33+ osídliť dobrou mikroflórou, ktorá potlačí patogénnu).


  • preplachovať/konvičkovať – 1 odmerku prášku zarobte do požadovaného množstva vody (so soľou) určeného pre preplach alebo konvičkovanie a úkon vykonajte podľa návodu.


Čistý noštek nie je vhodný pre inhaláciu.


Čistý noštek môžete kombinovať s akýmkoľvek iným probiotikom súčasne alebo Imunkom, Viafibrom a Akáciovou vlákninou (pokiaľ sa užijú 15-30 min. pred jedlom na lačný žalúkok).


Produkt je možné kombinovať s vlákninou, s Immuse. Ideálne užívať oddelene od ostatných doplnkov výživy. (aspoň 20 -30 minút pred užitím iných doplnkov či jedla) Ak sa užívajú probiotiká Čistý noštek do nosa na preplachovanie, môžete podať súčasne akékoľvek doplnky výživy.Pri ktorých problémoch môžete použiť probiotiká  Čistý noštek?

-   alergická nádcha

-      nádcha

-      kloktať keď je zapálené hrdlo (2-3 naberačky na kloktanie)

-      zápaly dutín

-      premnoženie choroboplodných baktérií v horných dýchacích cestách 

 

Ak sa súčasne užívajú antibiotiká, odstup od antibiotík by mal byť aspoň 2 hodiny. Čistý noštek sa môže súčasne užívať tak ústne ako aj lokálne do nosa.


Čistý noštek je možné užívať/aplikovať nepretržite a dlhodobo.


Odporúčame skladovať v suchu pri teplote 8 až 23°C a po otvorení spotrebovať do 3 mesiacov.NAKUPOVAŤ
Čistý noštek
bottom of page