Začarovaný kruh užívania liekov a ich následkov

Na liekoch ktoré používa klasická medicína je zaujímavé ako jeden liek vyvolá potrebu užívania buď jedného alebo s odstupom času dokonca niekoľkých ďalších liekov. Napr. ak človek trpí nejakým typom zápalu neraz dostane lieky proti zápalom na báze kortikoidov.

Kortikoidy majú svoje vedľajšie účinky ako napr. ľuďom sa oslabuje pamäť, znižuje sa imunita alebo sa spustia psychické poruchy. Preto ľudia užívajúci niektoré lieky, dostanú pomerne rýchlo napr. lieky ovplyvňujúce psychiku.


Kortikoidy tým že vedú k potláčaniu imunity spôsobia že sa neraz spustia problémy s tým spojené (napr. bakteriálne infekcie) a následne sa neraz predpíšu aj antibiotiká. Tie sa môžu predpísať aj preventívne ako súčasť preventívnej liečby. Sprievodnou terapiou kortikoidov bývajú aj lieky potláčajúce bolesti, či lieky potláčajúce tvorbu žalúdočnej kyseliny.


Lieky potláčajúce tvorbu žalúdočnej kyseliny majú veľa nežiadúcich účinkov. Napr. spôsobujú, že telu v dôsledku zlého trávenia začnú chýbať živiny potrebné na správne fungovanie psychiky ako vitamín B12, železo, horčík a pod. Navyše tento deficit živín dokáže byť podporený vznikom hnačiek či spustením syndrómu deravého čreva, keďže lieky ovplyvňujúce trávenie v žalúdku nepriamo ovplyvňujú aj dianie v celom čreve.

Nedostatok živín pre správne fungovanie psychiky a tráviace problémy cez os ČREVO-MOZOG znovu negatívne vplýva na psychiku človeka. Preto užívanie liekov tlmiacich tvorbu žalúdočných kyselín neraz vedie k tvorbe depresií.

Zdroj: https://www.cambridge.org/.../AB3DFBB4383D3FB0928609444B6...


Je fascinujúce na liekoch potláčajúce tvorbu žalúdočných kyselín s akou ľahkosťou ich ľudia užívajú a takmer u nikoho kto ich užíva, som nevidel známky znepokojenia nad ich vedľajšími účinkami a to poznám ľudí čo ich užívajú roky.

Ak vás pálieva záha je tu aj prírodná alternatíva v podobe patentovaného extraktu z opuncie a listov olivy európskej. Tieto rastliny sa tradične využívali v ľudovom liečiteľstve v oblasti Stredomoria na riešenie tráviacich problémov ako: - pálenie záhy - ostrá, pálivá bolesť, ktorá stúpa z hornej časti brucha smerom ku krku - silné pálenie za hrudnou kosťou , ktorú možno pociťovať aj v krku či hrdle - pocit, že človek nemôže dýchať - kovová chuť resp. zlá chuť v ústach - nutkanie kašlať - tlak v žalúdku - pocit plnosti v žalúdku - časté grganie - bolesti žalúdka


Vo výrobku GastroPohoda nájdete nielen patentovaný extrakt z týchto liečivých rastlín, ale aj mikroživiny, ktoré sú potrebné na regeneráciu slizníc a neraz chýbajú telu v dôsledku zlého trávenia. GastroPohodu si môžete v akcii kúpiť tu Gastro pohoda 60 kapsúl (abczdravia.sk)


Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie to čo máme Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk tel. 0911 295 859 andrej.medved9@gmail.com


16 views0 comments