Vitamín C nielen kvôli imunite

Updated: Mar 1


Vitamín C je u ľudí spojený s imunitou. Lenže pôsobenie vitamínu C je v organizme oveľa komplexnejšie. A pre toto by ste mali vitamín C užívať pravidelne tiež.


Vitamín C sa podieľa na výrobe látok, ktoré sa nazývajú neurotransmitery. Neurotransmitery ovplyvňujú náš nervový systém, regulujú našu náladu a poskytujú vnútornú rovnováhu. Najviac známym neurotransmiterom je asi serotonín.


Ak v mozgu chýbajú niektoré neurotransmitery napr. serotonín môže sa u ľudí vyvinúť : - zvýšená náchylnosť na stres - nepokoj - poruchy spánku - depresie - a pod.


Vitamín C je potrebný aj na tvorbu stresových hormónov. V kôre nadobličiek sa počas stresu spotrebuje vysoké množstvo vitamínu C. Medzi najdôležitejšie stresové hormóny patrí kortizol. V dôsledku zvýšenej spotreby kortizolu pri strese sa v nadobličkách výrazne znižuje obsah vitamínu C a tým sa znižuje odolnosť na ľudí stres.


Ak prežívate stres, čo dnes asi prežíva veľa ľudí mali by ste si dopĺňať vyššie dávky vitamínu C. Dospelý človek aspoň 500mg 2x denne. V našom e-shope si stále môžete kúpiť vitamín C vo forme zásaditých solí, ktoré nedráždia žalúdok a veľmi dobre sa vstrebávajú Vitamín C pufrovaný (abczdravia.sk). Jedna tobolka obsahuje 500mg vitamínu C a neobsahuje prídavné látky.

Pre deti (a nielen pre deti) je vhodný tento Vitamín C Phospholipid (abczdravia.sk) s obsahom zinku a dobre podporuje imunitu a rieši aj problémy s kĺbmi, lebo obsahuje extrakt zo šípok s protizápalovými účinkami.


S prianím pevného zdravia pre vás pripravil Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk tel. 0911 295 859 andrej.medved9@gmail.com

26 views0 comments