"Už neviem čomu mám veriť. Všade je toľko protichodných informácií. Mám z toho miš-maš“

Tak toto mi včera napísala do správy jedna pani. A táto myšlienka čo mi napísala, trápi väčšinu ľudí. Aspoň to tak pozorujem ja. Viem ako sa ľudia cítia keď im v mysli prebieha myšlienka komu a čomu veriť.


Ak sa pozrieme na zdravie, ľudia počujú, respektíve čítajú mnohé úvahy a myšlienky o tom, čo by mali alebo nemali robiť. Počujú a čítajú veľa právd.


A myšlienka „Andrej, ja už neviem čomu mám veriť. Všade je toľko protichodných informácií. Mám z toho miš-maš“ je pomerne častá a ľudí zožiera.


Ak by sme sa pozreli na to, čo je v skutočnosti problémom myšlienky, ktorú som dal do nadpisu, tak je to vyjadrenie túžby ľudí nájsť pravdu. A pravda predsa musí byť len jedna.


Nie vždy to tak je. Ak by bola len jedna pravda, tak by napríklad pre všetky ženy bol pravdivý len jeden typ muža, musela by existovať vec čo sa páči všetkým a podobne. A to tak nie je.


A prečo človek hľadá pravdu? Hľadá ju preto, lebo pravda je to, čo mu má pomôcť zabezpečiť výsledok, dosiahnuť cieľ. A tým následne vytvoriť pocit šťastia. Lebo šťastní sme vtedy, keď dosahujeme ciele, ktoré chceme dosiahnuť.


Ak sa pozrieme na to takto, zistíme, že pravda je to, čo mi prináša do života výsledok, ktorý od úvah, myšlienok, ktoré sme prebrali očakávame. Ak sa stotožníme s nejakou úvahou, myšlienkou a dosiahneme výsledok, je to pre nás pravda. Lebo pravda je to, čo mi pomáha dosiahnuť cieľ. A kde je problém ľudí?


Mnohí ľudia nepozorujú a neuvedomujú si, aké úvahy a myšlienky im prináša do života výsledok, ktorý od života chcú. Nejeden z vás spochybňuje svoje pozorovania a myslí si, že pozorovania druhých sú dôležitejšie ako tie vaše. Toto sa deje často pri autoritách. Myslíme si, že autorita musí mať pravdu a často autority nasledujeme a držíme sa ich úvah, aj keď nemáme výsledok. Toto je cesta do nešťastia.


Ak chcete byť v živote šťastní, pozorujte čo vám prináša do života výsledok, ktorý od života očakávate. Ak to dosahujete, máte v živote pravdu. Ak výsledok nemáte, čosi zmeňte, lebo nežijete úvahy, ktoré sú pre vás pravdivé. Ak už výsledok máte a začnete sa spochybňovať lebo ste čítali a počuli iný názor na pravdu, skončíte zle. Skončíte v chaose a chaos je nešťastím a chorobou zároveň.


S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team

www.andrejmedved.sk

www.weltfit.sk

www.abczdravia.sk

tel. 0911 295 859

andrej.medved9@gmail.com

1 view0 comments