Tvoria sa vám žlčníkové kamene? Tu je jedna z možných príčin

Pečeň patrí medzi najdôležitejšie orgány v našom tele. Okrem iného sa tu tvorí žlč, ktorá sa následne ukladá v žlčníku. Žlč sa uvoľňuje pri jedle a telo zlč potrebuje no dobré trávenie tukov.


Žlč obsahuje okrem iného aj žlčové kyseliny. Tieto sa po uvoľnení do čreva nevylučujú stolicou von (pre telo by to bolo plytvaním), ale spätne sa vstrebávajú do tela, vracajú sa do pečene a privádzajú sa späť do žlče. Len zlomok žlčových kyselín sa vylúči cez stolicu.

Ak sa naruší tento kolobeh žlčových kyselín, telo začne strácať nadmerné množstvo žlčových kyselín. Možnými príznakmi môže byť napr.:

- riedka stolica - nadúvanie - mastná stolica - zvýšené riziko žlčových kameňov - nedostatok vitamínov A, D, E, K


Príčinou nadmernej straty žlčových kyselín môžu byť zápalové ochorenia čriev ako napr. crohnova choroba, operačné zákroky v oblasti čriev ale aj narušenie črevnej mikroflóry či narušenie schopnosti vstrebávania v slizniciach tenkého čreva. Zabezpečenie dobrej funkcie slizníc tenkého čreva je pre nás nesmierne dôležité preto lebo tu prebieha vstrebávanie živín a iných pre telo veľmi dôležitých látok. Ak si chcete udržať vaše sliznice zdravé a výkonné odporúčam vám napr. tieto produkty

VIAFIBER ríbezľa (abczdravia.sk)

VIAIMUN (abczdravia.sk)

MikroVeda PUR (abczdravia.sk)

Regenerat imun Dr. Jacobs Medical (abczdravia.sk)

Renerarat imun poznáte možno menej ako ostatné mnou spomínané produkty. Renerarat imun pôsobí na črevo nielen regeneračne, ale aj protizápalovo a podporuje imunitu.


S prianím toho najlepšieho zostáva Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk tel. 0911 295 859 andrej.medved9@gmail.com

47 views0 comments