Trápi vás nepríjemný zápach z úst?

Zápach z úst je veľmi nepríjemný a v poslednej dobre som dostal niekoľko otázok čo môže byť spúšťačom.


Najčastejšie príčiny zápachu z úst alebo čo môže signalizovať zápach u úst - infekcia v ústach - zápal ďasien - zlá ústna hygiena - paradentóza - zubný kaz - zanedbaná hygiena pri protéze - zväčšené mandle - zápal mandlí - zápal dutín - zápal pažeráka - zápal sliznice žalúdka - žalúdočný vred - pálenie záhy/reflux tu odporúčam tento výrobok Gastro pohoda, ktorý nájdete tu - Rastlinné výťažky (abczdravia.sk)

Aj konzumácia cukru môže byť príčinou zápachu z úst. Cukor mení zloženie baktérií nielen v ústach ale aj v celom tráviacom trakte, vrátane žalúdka. Keď dostanú cukor "zlé" baktérie ako potravu, rýchlo sa rozmnožia a zmenia prostredie v žalúdku tak, že z neho začne "tiahnuť".


Zlé trávenie najmä bielkovín s nedostatkom kyseliny v žalúdku tiež spôsobuje zápach v ústach. tu sa odporúča konzumovať buď enzýmy podporujúce trávenie, byliny s obsahom horčín ako žerucha, horec a pod. alebo piť jablčný ocot.

Keďže medzi najčastejšie príčiny zápachu v ústach sa nachádzajú priamo v ústnej dutine a sú spojené so zmenami bakteriálneho zloženia v ústach vždy by ste mali pri zápachu u úst naprávať zloženie baktérií v ústnej dutine.

Na toto vám môže pomôcť sprej M33+ od Mikrovedy. je v Bio kvalite. obsahuje 33 kmeňov, ktoré sa vo svojom účinku podporujú. Tento výrobok si môžete kúpiť tu M33+ ústny sprej (abczdravia.sk).


S prianím toho najlepšieho zostáva Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk tel. 0911 295 859 andrej.medved9@gmail.com

83 views0 comments