Toxíny - nevieme sa im vyhnúť, ale aj tak nie sme voči nim bezbranní!

Aj u nás sa čoraz viac hovorí o záťažiach organizmu zo životného prostredia. Patria sem rôzne jedovaté látky, ktoré sa dostali do životného prostredia vplyvom pôsobenia buď prírody alebo pôsobením človeka.


A prečo sú záťaže zo životného prostredia pre nás nebezpečné? Tu sú asi 4 najdôležitejšie negatívne vlastnosti jedovatých látok zo životného prostredia:


1, blokujú v tele mnohé minerály a tie nedokážu v tele účinne fungovať 2, spúšťajú zápaly a cez ne dokážu v podstate ovplyvňovať všetko v tele 3, dokážu meniť gény a spôsobovať rakovina 4, negatívne ovplyvňujú hormonálny systém


K týmto záťažiam zo životného prostredia patrí aj ortuť.

Ortuť je ťažký kov a môže sa napr. hromadiť v mozgu, štítnej žľaze, pečeni, obličkách a iných tkanivách. Ortuť dokáže negatívne ovplyvniť aj ľudský plod.


Ortuti sa dnes prakticky nedokážeme vyhnúť. Do životného prostredia sa uvoľňuje napr. spaľovaním fosílnych palív, ale aj sopečná činnosť či gejzíry uvoľňujú do prostredia ortuť a samozrejme mnohé banské a priemyselné aktivity.


A ako zabrániť tomu aby ortuť nedokázala negatívne pôsobiť na telo, keď sa jej už nedokážeme vyhnúť. Mali by ste vedieť, že ortuť sa rada spája so selénom.

Selén sa dokáže naviazať na ortuť a takto dokáže brániť škodlivým účinkom ortuti. Ak sa však selén naviaže na ortuť bude chýbať tam kde ho telo potrebuje napr. imunite alebo štítnej žľazy. Selén pritom v tele podporuje množstvo rôznych funkcií. Od selénu sú závislé napr.:


1, imunita 2, plodnosť 3, hormonálny systém 4, detoxikačný systém organizmus


Preto by sme si mali selén neustále dopĺňať. Nielen preto, že nám ho z tela vezme ortuť, ale aj preto, že v pôdach sa takmer nenachádza a preto nie je ani v strave, ktorú konzumujeme.

Nedostatok selénu pritom môže zvýšiť riziko infekcií, ochorení štítnej žľazy, kardiovaskulárnych ochorení, problémov s plodnosťou ale aj rakovinu.


Ak sa chcete brániť proti negatívnym vplyvom životného prostredia selén je pre vás priateľ, ktorý sa vám odvďačí na vašom zdraví. Ak hľadáte selén, ktorým sa nedokážete predávkovať, lebo ho telo pri nadbytku veľmi ľahko vylúči hľadajte seleničitan sodný a ten nájdete tu: Selen-Komplex (abczdravia.sk) a tu forIMUN (abczdravia.sk).

S prianím toho najlepšieho zostáva Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk tel. 0911 295 859 andrej.medved9@gmail.com

7 views0 comments