Toto sú najnovšie poznatky o imunite zodpovednej za likvidáciu vírusov

Ešte nikdy v minulosti som nemal toľko práce ako teraz. Množstvo telefonátov, správ, mailov. Neustále počúvam otázky o koronavíruse. Strach ľudí je naozaj veľký. Podľa mňa neprimeraný. Ale rozumiem mu. Ľudia mi dookola kladú otázky čo robiť preto, aby človek získal odolnosť voči vírusom. Dnes vám ukážem čo je dôležité, aby sa vedeli v tele namnožiť bunky imunitného systému, ktoré sú zodpovedné za ničenie vírusov.

Náš imunitný systém pozostáva z mnohých buniek, ktoré sa špecializujú na rôzne činnosti pri zdolávaní vírusových infekcií. Medzi najdôležitejšie patria T bunky. T bunky patria k adaptívnemu imunitnému systému. Tieto bunky sa po nákaze vírusom veľmi rýchlo množia a zohrávajú rozhodujúcu úlohu pri likvidácii vírusovej infekcie.


Pre namnoženie týchto buniek v dostatočnom množstve je podľa najnovších výskumov potrebné, aby tieto bunky mali mitochondrie s dobrým metabolizmom. Mitochondrie sú bunkové elektrárne, ktoré vyrábajú pre bunku energiu, ale aj iné látky. Súčasné údaje ukazujú, že správne fungujúci metabolizmus (látková premena) mitochondrií je pre rozmnoženie T buniek veľmi dôležitý. (Baixauli et al. 2015, Tan et al., 2017)


Momentálne prebieha neskutočný dopyt po vitamíne C a D. Prečo? Lebo tu už ľudia majú jasno, že tieto vitamíny podporujú imunitu. Ale správny metabolizmus bez B vitamínov nikdy nebude fungovať. Priatelia toto by ste mali mať na pamäti. Ak vaše bunkové elektrárne - mitochondrie nebudú dobre pracovať, vaša imunita tiež nikdy nebude pracovať dobre.


Ak budete hľadať kvalitné vitamíny skupiny B , kde sú vitamíny B zastúpené vo vysokom množstve v takej forme, že ich telo dokáže dobre využiť, pozrite si B komplex od Medved natural.


Vitamin B-Komplex (abczdravia.sk)


A ako ho podať deťom? Otvorte kapsulku a na hrot nožíka dajte štipku prášku (5 % a viac podľa veku dieťaťa) a zamiešajte do jedla alebo nápoja.


Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie to čo máme

Andrej Medveď a jeho team

www.andrejmedved.sk

www.weltfit.sk

www.abczdravia.sk

tel. 0911 295 859

andrej.medved9@gmail.com


0 views0 comments