Toto pomáha vírusom, aby premohli imunitu. Týka sa to aj vás?

Ak sa pozrieme na vírusové infekcie zistíme, že jeden človek má priebeh vírusovej infekcie ľahký a takmer bez príznakov a druhý človek má priebeh ťažší. Dokonca sú ľudia čo napríklad vírusovú infekciu nedostanú. Na to, aby človek ochorel na vírusovú infekciu, musí vírus preniknúť do bunky. Schopnosť vírusu preniknúť do bunky sa volá virulencia.


Vírus je vnútrobunkový parazit a žije na úkor bunky. To, čo pomáha prežiť vírusu, je oxidačný stres. Oxidačný stres je označenie javu, kedy dochádza k poškodzovaniu tukov, DNA alebo bielkovín v bunke agresívnymi látkami, ktoré nazývame voľné radikály. Voľné radikály dokážu mutovať (meniť) genetickú informáciu nielen bunky, ale aj vírusu.


Ak sa zmení DNA (genetická informácia), zmení sa aj bielkovinové zloženie vírusu a imunita ho po zmene prestane rozpoznávať. Zmutovaní "potomkovia" vírusu ľahšie unikajú pozornosti imunity a robia v tele šarapatu - aktivujú v tele zápaly. V štúdiách na zvieratách, ktoré uhynuli na vírusovú infekciu sa ukázalo, že ak zviera trpelo nedostatkom antioxidantov, t.j. látok schopných likvidovať voľné radikály, vírusy v tele zvierat mali inú DNA ako materský kmeň.


Záver:

Oxidačný stres vytvára vynikajúce podmienky na to, aby vírusové infekcie (chrípka, COVID 19) spôsobovali veľké zdravotné problémy, dokonca s následkom smrti. Bohužiaľ ľudia si myslia, že je to dielo náhody. Nie je!


Riešenie:

Antioxidačný systém je veľmi zložitý. Pozostáva z antioxidantov, ktoré dodávame do tela cez stravu, ako napríklad vitamíny C alebo E alebo z enzýmov, ktoré si telo vytvára samé. Na to, aby si telo dokázalo vytvoriť dostatok antioxidantov, potrebuje minerály a vitamíny. Napríklad železo, zinok, selén, meď. Ale aj mnohé vitamíny pomáhajú zvyšovať antioxidačný systém, ako napríklad vitamíny skupiny B, čo ľudia netušia.


S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team

www.andrejmedved.sk

www.weltfit.sk

www.abczdravia.sk

tel. 0911 295 859

andrej.medved9@gmail.com

18 views0 comments