Toto by si mali prečítať všetky ženy. Môže im to zmeniť život.

Ak sa povie jód, mnohí si predstavia štítnu žľazu. A ženy si ju predstavia asi rýchlejšie ako muži. Je to preto, že je viac žien, ktoré trpia poruchami štítnej žľazy. Ale pravdepodobne takmer nikto si jód nespojí so žľazou prsnou. Jód je pritom pre ženské mliečne žľazy mimoriadne potrebný.


V skutočnosti sa v mliečnych žľazách žien hromadí viac jódu v ako v štítnej žľaze (Aceves, 2005). Je prirodzené, že mliečne žľazy musia počas dojčenia pracovať oveľa viac. Podľa niektorých odborníkov môže byť aj toto dôvodom, prečo ženy vo všeobecnosti, najmä po pôrode, často trpia nedostatočnou činnosťou štítnej žľazy.


Jód môže zohrávať aj ochrannú funkciu pri rakovine prsníka. Rakovina prsníka je najbežnejším malígnym ochorením u žien v Európe a USA. Na druhej strane v Ázii a Afrike sa vyskytuje oveľa menej často (Aceves, 2005). V Afrike a Ázii sa totiž konzumuje oveľa viac jódu ako v Európe. Napríklad denný príjem jódu v Ázii je v priemere 20-krát vyšší ako v Európe a USA.


Ak hľadáte kvalitný produkt s obsahom jódu, probiotík a selénu, ktorý je mimochodom tiež nedostatkovým minerálom v Európe, môžete si ho kúpiť vo výrobku Jod Probio od Dr. Jacobs tu:

Jod Probio (abczdravia.sk)


Jód je tu získavaný z ekologicky pestovaných rias vo vodách Škótska.


S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team

www.andrejmedved.sk

www.weltfit.sk

www.abczdravia.sk

tel. 0911 295 859

andrej.medved9@gmail.com

106 views0 comments