Takto si ľudstvo vytvára zápaly v črevách

Rozvoj zápalových ochorení v črevách je na vzostupe. Dnes vám ukážem jeden z mechanizmov ako formou k tomu prispievajú antibiotiká. Po užití antibiotík dochádza nielen k ničeniu choroboplodných, ale aj telu prospešných baktérií. Toto sa bohužiaľ nedeje len užívaním antibiotík, ale aj iných liekov, ktoré dnes ľudia bežne užívajú.


Má to žiaľ svoje následky. Ak sa znížia množstvá baktérií v čreve, zníži sa aj množstvo látok, ktoré tieto baktérie tvoria. A mnohé tieto látky vyživujú bunky čreva a zabezpečujú, aby sa črevo nedostalo do zápalového stavu. Ak chýbajú produkty, ktoré sú tvorené baktériami, sliznice čreva sa zapália a každý zápal sa časom dokáže dostať do chronického zápalu či autoimunitného ochorenia.


Užívanie liekov, chemikálií a nesprávna strava sú všetko faktory, ktoré prispievajú k vytváraniu zápalov v čreve. Zápaly nikdy nie sú dielom náhody. A čo s tým môžete urobiť vy? Napríklad zásobiť telo laktátom.


Laktát pomáha v čreve zmierňovať zápal. Pomáha tvoriť protizápalové látky, ale súčasne podporuje imunitu, aby lepšie ničila choroboplodné zárodky. Laktát zároveň napomáha, aby sa v čreve rozmnožili telu prospešné baktérie.


Laktát nájdete v týchto produktoch:

Lactirelle (abczdravia.sk)

Lactacholin (abczdravia.sk)

Aronia-Elixier (abczdravia.sk)

Granaforte 100 mlDr. Jacobs Medical (abczdravia.sk)S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team

www.andrejmedved.sk

www.weltfit.sk

www.abczdravia.sk

tel. 0911 295 859

andrej.medved9@gmail.com


38 views0 comments