Takto reaguje imunitný systém na doteraz nepoznanú infekciu

Imunitný systém môžeme rozdeliť na dva základné systémy a to:


- vrodený, nešpecifický, ktorý sa nedokáže učiť,

- špecifický (adaptívny) obranný systém, ktorý sa dokáže učiť a následne rozpoznávať narušiteľa o ktorom sa pred tým dozvedel.


Ako prvý na infekciu reaguje vrodený, nešpecifický imunitný systém. Alarmuje zvyšok imunitného systému a spúšťa rozsiahlejšiu imunitnú odpoveď. Vrodený imunitný systém je tiež zodpovedný za hlásenie (ukázanie, prezentovanie) nových a zatiaľ neznámych patogénov adaptívnemu imunitnému systému.


Adaptívny imunitný systém má schopnosť špecializovať sa na jedného nepriateľa (konkrétny vírusu, baktériu a podobne) a zachovať si túto špecializáciu na celý život. V prípade obnovenej infekcie už známym nepriateľom (tým istým vírusom, baktériou) je možné zahájiť oveľa rýchlejšiu a účinnejšiu imunitnú reakciu.


Iba súhra týchto dvoch systémov zaručuje úspešnú a včasnú obranu proti patogénom (vírusom, baktériám atď.). Celá reakcia imunity prebieha ako štafetový beh. Úspech je možný, iba vtedy, ak si všetci členovia štafety plnia svoje úlohy presne a zodpovedne.


Nakoľko vírus COVID 19 je nový typ vírusu, predstavuje pre náš imunitný systém veľkú výzvu, pretože musí čeliť neznámemu protivníkovi. To isté platí aj pre malé deti, ktoré "spoznávajú" nové patogény, s ktorými sa ešte nestretli.


Hlavná záťaž spočíva na vrodenom imunitnom systéme, zatiaľ čo adaptívny sa musí snažiť čo najrýchlejšie spoznávať a analyzovať nového nepriateľa a naučiť sa naň reagovať.


Aby vám obidva systémy dobre pracovali, odporúčal by som balík, ktorý posilňuje obe zložky imunity.


Viafiber obsahuje 500 mg vitamínu C v jednej porcii. Vitamín C je potrebný pre správne fungovanie imunity. Viafiber spolu s Viaimunom podporujú obranú bariéru, ktorá zabraňuje, aby sa narušitelia dostali do tela a Mikroveda Life Pur sú tekuté probiotiká. Probiotiká sa odporúčajú na podporu imunity pri vírusových infekciách.


MikroVeda LIVE PUR - nápoj s bio enzýmami s 33 kmeňmi mikroorganizmov:

• môže prirodzene prispievať k posilneniu imunitného systému a udržiavaniu zdravého mikrobiómu (črevnej flóry),

• nápoj je fermentovaný s 33 hodnotnými kmeňmi fermentačných a probiotických mikroorganizmov,

• skladá sa zo 100% prírodných surovín,

• ide o certifikovaný organický produkt (DE ÖKO-037),

• je bez GMO - mikroorganizmy boli pôvodne získané z prírody v kultúre; žiadne geneticky modifikované mikroorganizmy,

• mikroorganizmy sa dokážu aktívne chrániť pred žalúdočnou kyselinou.

• Je bez laktózy a lepku,

• neobsahuje konzervačné látky a žiadne syntetické príchute.


Zloženie: voda, melasa z organického cukru z organickej cukrovej trstiny *, (melasu a cukor počas fermentačného procesu konzumujú mikroorganizmami a premieňajú ju na kyselinu mliečnu), múka z hroznových jadier (OPC)*, Ling Zhi (Reishi)*, mikroorganizmy, probiotické mikroorganizmy.


* Z kontrolovaného organického pestovania.


Zložky a mikroorganizmy sú špeciálne navrhnuté tak, aby pomohli vybudovať prospešný mikrobiom v čreve, a preto môžu podporovať rozvoj a udržiavanie zdravej črevnej flóry.

Obsiahnuté mikroorganizmy:

Bacillus subtilis, Bifidobacterium animalis, breve Bifidobacterium bifidum, Bifidobacterium, Bifidobacterium longum, Bifidobacterium infantis, Bifidobacterium lactis, Enterococcus faecium, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus amylolyticus, Lactobacillus amylovorus, Lactobacillus bulgaricus, Lactobacillus casei 01, Lactobacillus casei 02, Lactobacillus casei 03, Lactobacillus crispatus , Lactobacillus delbrueckii, Lactobacillus farraginis, Lactobacillus fermentum, Lactobacillus Gasser, Lactobacillus helveticus, Lactobacillus johnsonii, Lactobacillus paracasei, Lactobacillus parafarraginis, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus reuteri, Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus salivarius, Lactobacillus zeae, Lactobacillus diacetylactis, Lactococcus lactis, Saccharomyces cerevisiae, Streptococcus thermophilus.


Uvedené produkty môžete zakúpiť tu:

VIAFIBER ríbezľa (abczdravia.sk)

VIAIMUN (abczdravia.sk)

MikroVeda PUR (abczdravia.sk)


S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team

www.andrejmedved.sk

www.weltfit.sk

www.abczdravia.sk

tel. 0911 295 859

andrej.medved9@gmail.com

3 views0 comments