Infekcia - svrbí, páli a toto nie je to jediné, čo môže znepríjemniť ženám život!

Updated: Mar 1

Možno, že to poznáte. Svrbenie, pálenie, začervenanie, sivobiely až žltkastý výtok, ktorý nepríjemne zapácha. Toto je znakom infekcie vo vagíne. Podľa odhadov týmito infekciami trpí skoro polovica žien.

Neraz sa tieto problémy dostavia po antibiotickej liečbe spojenej s liečbou nejakej inej infekcie ale po silnej stresovej záťaži. Čo je však ešte horšie existujú ženy, ktorým sa toto pravidelne vracia.


Príčina týchto vaginálnych infekcií je narušenie mikrobiálneho zloženia vo vagíne ženy. K tomuto narušeniu nedochádza len užívaním antibiotík alebo stresom, ale aj iné lieky ako napr. chemoterapeutiká ale aj hormonálna antikoncepcia vedú k úbytku zdraviu prospešných laktobacilov vo vagíne ženy.


Lactobacily pritom zohrávajú kľúčovú úlohu pri tvorbe látok, ktoré nedovolia aby sa premnožili choroboplodné baktérie a plesne, ako Escherichia coli, Gardnerella vaginalis alebo Candida albicans. Postupný úbytok laktobacilov v dôsledku zlej životosprávy a užívania liekov nemá vplyv len na vyššie spomínané problémy. Podľa výskumov zloženie mikrobiómu v pohlavných orgánoch žien ovplyvňuje aj schopnosť otehotnieť a donosiť dieťa. Už neplatí názor, že maternica je bakteriálne čistou, ako sa dlho predpokladalo.


Vzhľadom na terajšiu situáciu plnú stresu z covidu a problémov s tým spojených (vrátane užívania liekov antibiotík nevynímajúc) sme pripravili pre ženy akciu na špeciálne probiotiká, ktoré im pomáhajú udržať zdravú mikroflóru v ich pohlavných orgánoch. Na žiadosť mnohých žien sme dali do akcie výrobok VAGI flóra a teraz si tieto špeciálne probiotiká môžete kúpiť v akcii tu VAGI flora PROBIO (abczdravia.sk).


S prianím pevného zdravia ostáva Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk tel. 0911 295 859 andrej.medved9@gmail.com

49 views0 comments