Pre mnohých ľudí to bude veľký šok

Asi pred dvomi dňami som čítal jednu štúdiu 6 ročného chlapca s hnačkami. Jeho prípad bol pekne zdokumentovaný cez laboratórnu diagnostiku čreva so sledovaním zápalových parametrov v čreve, záťaže pečene a diagnostiky črevnej flóry. Pri diagnostike čreva sa okrem iného zistilo, že dieťa má narušené bakteriálne zloženie v čreve. Automaticky boli podané probiotické prípravky, ktoré mali jeho problém vyriešiť. Užíval ich pol roka.

O polroka sa vykonal ďalší laboratórny test kde sa zistilo, že stav v čreve sa napriek intenzívne probiotickej liečbe ešte zhoršil. Ako to je možné? Bola za tým fruktóza a sorbitol. Chlapec mal rád jablkovú šťavu. A práve jablková šťava plná ovocného cukru ničila chlapcovi črevo. Nedokázali tomu zabrániť ani vysoko kvalitné probiotické prípravky. Až po vysadení šťavy z jabĺk a znížení príjmu ovocných cukrov sa stav dokázal napraviť. Náprava trvala skoro rok, počas ktorého sa intenzívne podávali prípravky.


Tento príbeh je krásnou ukážkou toho, aby si ľudia pri zdravotnom probléme uvedomili, že je potrebné meniť aj stravovacie návyky i napriek tomu, že je to nepohodlné.Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie to čo máme

Andrej Medveď a jeho team

www.andrejmedved.sk

www.weltfit.sk

www.abczdravia.sk

tel. 0911 295 859

andrej.medved9@gmail.com

3 views0 comments