Prečo si myslím, že prehrávame všetci?

Život je hra. Má svoje pravidlá, prekážky a slobodu rozhodovania sa ako hru menom život zvládnem. Túto hru nehráme osamotene, ale okolo nás je množstvo ďalších ľudských bytosti hrajúcich hru menom život. Aj to, čo sa deje dnes, je hra. Je tu prekážka menom koronavírus a my sa snažíme nastaviť pravidlá tak, aby sme túto prekážku prekonali. Pritom na túto hru máme rôzne názory a každý o nej uvažujeme inak.


Ak sa pozriem na to, prečo je pre nás prekážka s názvom korona vírus traumatizujúca, je to preto, lebo pri nej zomierajú ľudia a my o tom vieme. Niežeby ľudia nezomierali aj inak, ale tu nám to média predkladajú každý deň. Časť ľudí sa toho bojí a časť populácie sa nebojí.


Ak sa pozrieme na vírus, je to čosi, čo tu je, bolo a bude. Náš imunitný systém sa s tým počas vývoja naučil vysporiadať. Ten vírus podľa všetkého nezabíja všetkých a väčšina ľudí čo ho mala možno o tom ani nevedela, a keď to vedela, nebola to pre nich katastrofa. Pravda je aj to, že niektorí zomreli a pravdepodobne nie peknou smrťou. A politici sa rozhodli, že týchto ľudí, ktorí sú ohrození, idú ochrániť. To je podľa mňa OK.


Čo však podľa mňa nie je OK je to, že sa nepozreli na to, kto umiera a prečo je v takom stave, že vírus ho zabije. Čiže nikto nerieši príčinu. Je to ako keď si niekto stavia dom pri rieke, ktorá sa vylieva a my musíme za prísnych opatrení týchto ľudí stále zachraňovať pred povodňami. Je to nepríjemné, bolí to, má to svoje obete, ale nič nerobíme preto, aby si tam iní ľudia nestavali ďalšie domy a hovoríme, že oni sú slobodní a majú na to právo.


A presne toto sa deje. Ľudia sú na jednej strane slobodní a svojou slobodou môžu:

· fajčiť,

· byť obézni a jesť čo im hrdlo ráči,

· ničiť si imunitu,

· žiť nezdravo, atď.

a tým vytvárať podmienky na to, aby vírus spustil zápalovú reakciu v tele s následkom smrti. A my máme povinnosť aj za cenu straty slobody to riešiť.


A prehra je v tom, že ani po tejto karanténe a testovaní sa neudeje nič čo by riešilo podstatu tohoto problému. Rizikoví ľudia ostanú rizikovými naďalej, k nim pribudnú vďaka zlému životnému štýlu a stresu ďalší a takmer všetci budú poukazovať len na zodpovednosť tých čo sú zdraví a OK. A čo ak sa podobné vírusy ako je SARS-Cov2 budú opakovať so železnou pravidelnosťou alebo vakcína nebude fungovať? Na toto sa nikto nechce ani pozrieť. Čo potom?


S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team

www.andrejmedved.sk

www.weltfit.sk

www.abczdravia.sk

tel. 0911 295 859

andrej.medved9@gmail.com

5 views0 comments