Prečo na toto pri vírusoch zabúdame? A je to pritom tak dôležité!

Vitamín C, vitamín D a zinok. Toto dnes zaujíma asi väčšinu ľudí. Ale zabúdame na sekrečný imunoglobulín A (s-IgA). Sekrečný imunoglobulín A je súčasťou slizníc a rozhodujúcim spôsobom prispieva k neutralizácii vírusov, ktoré sa dostanú do tela. Zabraňuje tomu, aby sa patogény prichytili na sliznici (patogény musia totiž prejsť cez sliznice). Sliznice sú výstelky napríklad čreva, dýchacích ciest. Táto skutočnosť má veľký význam v súvislosti s vírusovými infekciami.

Nedostatok sekrečného imunoglobulínu A môže mať negatívny dosah na zdravie človeka. Človek má zvýšenú náchylnosť byť infikovaný vírusovou infekciou. Rovnako sa u neho častejšie vracajú infekcie v oblasti dýchacích ciest. Nedostatok sekrečného imunoglobulínu A vedie k riziku zhoršených komplikácií pri infekciách dýchacích ciest.


Čo spôsobuje zníženie sekrečného imunoglobulínu A?

· ožarovanie,

· syndróm chronického stresu,

· lieky znižujúce imunitu,

· metabolické ochorenia (cukrovka, nefropatia atď.),

· alergie,

· okamžitá trauma alebo chirurgický zákrok,

· prebiehajúce vírusové infekcie (napríklad mononukleóza),

· rakovina,

· nedostatok minerálov, vitamínov, aminokyselín.


A nakoniec vám ešte ukážem jednu súvislosť na ktorú sa dnes zabúda. A tou je prepojenie čreva a dýchacích ciest. Tvorba sekrečného imunoglobulínu A závisí od stavu vášho črevného zdravia. Črevo je spojené s dýchacími cestami. A ak to v čreve nefunguje tak ako by malo, ani vaše dýchacie cesty nebudú na tom dobre. Ľahšie sa nakazíte infekciou (vírusom), respektíve priebeh choroby bude horší.


Ak hľadáte výrobok, ktorý podporí črevo a obsahuje aj vysokú dávku vitamínu C (500 mg na jednu porciu) a zinok, môžete si ho kúpiť tu:

VIAFIBER ríbezľa (abczdravia.sk)Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie to čo máme

Andrej Medveď a jeho team

www.andrejmedved.sk

www.weltfit.sk

www.abczdravia.sk

tel. 0911 295 859

andrej.medved9@gmail.com

2 views0 comments