O týchto príčinách tráviacich problémov ste pravdepodobne ani netušili. Ak ich opomeniete, nemusíte.

Pri tráviacich problémoch ľudia hneď zamerajú pozornosť na probiotiká, vlákninu respektíve vylúčenie lepku či potravín obsahujúcich nejaké alergény. A mnohým to naozaj zafunguje. Problémy sa stratia.


Tieto príčiny, o ktorých sa dnes píše pomerne často, ľudia celkom dobre poznajú. Ja vám dnes ukážem inú príčinu tráviacich problémov, o ktorej ste pravdepodobne nepočuli a pritom trápi mnohých ľudí, len si to vôbec neuvedomujú.


Celý proces trávenia je mimoriadne energeticky náročný. Trávenie spotrebuje 10% všetkej energie, ktorú telo vyprodukuje. Tvorba tráviacich štiav, neustále premiešavanie potravy a pohyb svalov, ktoré posúvajú potravu si vyžaduje veľké množstvo energie. Ak táto energia chýba, trávenie sa naruší.


Energia sa pre naše telo vyrába v malých bunkových elektrárňach, ktoré sa nazývajú mitochondrie. Aby vedeli mitochondrie dobre vyrábať energiu, potrebujú množstvo najrôznejších živín. Napríklad vitamíny skupiny B, koenzým Q10, vitamín K2, železo atď. Mnohé živiny sú potrebné na to, aby chránili mitochondrie pred poškodením, ako napríklad selén, zinok, mangán alebo niektoré aminokyseliny ako cysteín a metionín.


Ak tieto živiny chýbajú, naruší sa výroba energie a nastane problém vo všetkých systémoch organizmu, ktoré sú citlivé na nedostatok energie ako napríklad:

- nervový systém,

- psychika,

- srdce,

- obličky,

- trávenie,

- pečeň,

- svaly.

Preto v prípade ak máte tráviace problémy, sústreďte svoju pozornosť aj na mitochondrie a dobré zásobovanie tela živinami. Mám odpozorované z praxe od mojich zákazníkov, že neraz si vyriešili tráviace problémy práve týmto spôsobom.


Ak hľadáte dobrý zdroj živín pre mitochondrie a špičkové probiotiká s tráviacimi enzýmami môžete si ich kúpiť tu:

MikroVeda LIFE (abczdravia.sk)

forIMUN (abczdravia.sk)S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team

www.andrejmedved.sk

www.weltfit.sk

www.abczdravia.sk

tel. 0911 295 859

andrej.medved9@gmail.com

21 views0 comments