Neviem ako vy, ale ja to potrebujem

Potrebujem veciam rozumieť. Vždy sa cítim lepšie keď rozumiem veciam, dejom, ktoré prebiehajú alebo ľuďom. Osobne si myslím, že život bez porozumenia je utrpením.

Niekedy, keď sa necítim dobre, snažím sa niečomu porozumieť a keď tomu porozumiem, vojde do mňa neskutočná energia. Lebo život vo svojej podstate je porozumením. Čím viac porozumenia v živote máme, tým sa máme lepšie.


Nedávno pri štúdiu som porozumel, že prečo mnohí ľudia trpiaci na koronavírus umierajú na trombózy a embólie. U ľudí nakazených vírusom SARS-Cov 2 je zvýšená pravdepodobnosť trombózy/embólie (viac ako 50% zosnulých malo neobvykle vysoký počet trombóz a pľúcnych embólií. Prof. Püschel / Hamburg). Trombóza je tvorba krvných zrazenín na stenách ciev. Embólia je ochorenie pri ktorom je čiastočne alebo úplne blokovaný prietok krvi.


A prečo sa to deje? Vírusová infekcia (je jedno o aký vírus sa jedná) spúšťa zvýšenú tvorbu látky nazývajúcej sa oxid dusnatý. Túto látku tvoria bunky imunitného systému a tvoria ju preto, že oxid dusnatý dokáže zničiť vírusy, baktérie ale aj rakovinové bunky.


Bohužiaľ má aj iné vlastnosti a pre nás nie veľmi príjemné. Poškodzuje enzýmy, bielkoviny, genetický materiál, blokuje metabolizmus alebo poškodzuje mitochondrie. Oxid dusnatý dokonca zabíja nielen vírusy či baktérie, ale aj bunky.


Oxid dusnatý sa dokáže viazať na hemoglobín v krvi. Vzniká tak methemoglobín. Methemoglobín je hemoglobín poškodený voľnými radikálmi. Aj oxid dusnatý je voľný radikál. Methemoglobín na rozdiel od hemoglobínu nie je schopný prenášať kyslík, preto čím je vyššia koncentrácia methemoglobínu v krvi, tým menej kyslíku sú červené krvinky schopné preniesť. Pri vysokých koncentráciách methemoglobínu preto dochádza k nedostatočnému okysličeniu tkanív, čo môže nakoniec viesť až k smrti buniek.


Vďaka nedostatočnému okysličeniu buniek klesá výroba energie v bunkách. Bunky odumierajú a uvoľnené častice buniek aktivujú zápaly. Zápal sa šíri a zväčšuje. Zápal aktivuje tvorbu trombov a začnú sa upchávať cievy. Toto sa bohužiaľ nedeje len v pľúcach, deje sa to aj v obličkách, srdci alebo čreve. Preto vidíme, že postihnutí majú rôzne problémy a následky.


Dnešným článkom som chcel poukázať na to, že za problémami je oxid dusnatý. Tento plyn spúšťa kaskádu rôznych zdravotných komplikácií, a nielen tých, o ktorých tu píšem. Len tak pre zaujímavosť. Oxid dusnatý poškodzuje aj enzým DAO odbúravajúci histamín. Výsledkom je histamínová intolerancia.


A teraz je otázka prečo sa toto u niekoho deje tak, že človek má trvalé následky alebo umrie a niekto to prekoná v pohode.


Ak má niekto zvýšenú tvorbu oxidu dusnatého spôsobenú napríklad:

· liekmi (na cholesterol, krvný tlak, diabetes, kardiovaskulárne ochorenia),

· tým, že jedáva vysoko sacharidovú stravu,

· poškodenými mitochondriami,

· nízkym krvným tlakom,

· vplyvom cigaretového dymu či chemikáliami,

· vysokým psychickým a fyzickým stresom,

· atď.

telo vyčerpá kapacity, aby vedelo regulovať tvorbu oxidu dusnatého. Následne sa oxid dusnatý dokáže nekontrolovane tvoriť a možným výsledkom je aj to, o čom píšem vyššie. Zdravotné problémy a dokonca aj smrť.


Ako vidíte, o oxide dusnatom a jeho nadmernej tvorbe sa z médií veľa nedozviete, a už vôbec nie prečo ho telo nedokáže regulovať.


V doplnku forIMUN od Medveď natural nájdete látky nielen s protivírusovými účinkami, ale aj látky regulujúce oxid dusnatý. Môžete si ho kúpiť tu: forIMUN (abczdravia.sk)


S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team

www.andrejmedved.sk

www.weltfit.sk

www.abczdravia.sk

tel. 0911 295 859

andrej.medved9@gmail.com

4 views0 comments