Nedostatok horčíka

Nedostatok akéhokoľvek minerálu v tele spôsobí vždy problémy. Dnes vám ukážem ako napríklad môže vzniknúť nedostatok horčíka. Pri nedostatku horčíka hrá dôležitú úlohu nesprávny výber potravy. Západná strava bohatá na spravované a rafinované potraviny vytvára dobré predpoklady pre jeho nedostatok.


Moderná západná strava sa zmenila natoľko, že ľudia konzumujú čoraz viac jedál, ktoré zvyšujú spotrebu horčíka. Zvýšený príjem vápniku a fosforu (sladené nealkoholické nápoje) tiež zvyšuje spotrebu horčíka. Vstrebávanie horčíka môže byť tiež spomalené vysokým príjmom zinku (Spencer, 1994).


Existujú tiež rôzne biologické faktory, ktoré môžu viesť k nedostatku horčíka. Napríklad telo môže vylučovať príliš veľa horčíka - ako je to napríklad v starobe, pri dlhodobom strese, metabolickom syndróme, cukrovke 2. typu či nadmernej činnosti štítnej žľazy.


Zhoršené vstrebávanie horčíka je aj pri hnačkách, vysokej konzumácii alkoholu, Crohnovej chorobe, celiakii, či zlom zložení črevnej mikroflóry. Tehotné a dojčiace ženy, ako aj športovci majú navyše zvýšenú potrebu horčíka (Health Council of the Netherlands, 2018).


S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team

www.andrejmedved.sk

www.weltfit.sk

www.abczdravia.sk

tel. 0911 295 859

andrej.medved9@gmail.com

18 views0 comments