Najnebezpečnejšie sú často tie veci ktoré považujeme za málo nebezpečné.

Ak sú nejaké lieky ľuďmi považované za málo nebezpečné, tak sú to voľne predajné lieky. Ľudia si myslia, že sú voľne dostupné (bez receptu) preto, lebo nepredstavujú takmer žiadne riziko pre ich zdravie. A medzi takéto lieky patria aj lieky znižujúce obsah žalúdočných kyselín, ktoré sa užívajú pri pálení záhy. Samozrejme na tento problém existujú aj lieky, ktoré sú na predpis. Ja tieto lieky považujem za veľmi nebezpečné a poviem vám prečo by ste ich nikdy nemali brať bez dobrého uváženia.

Kyslé prostredie v žalúdku nie je potrebné len na to aby sme vedeli dobre stráviť prijatú potravu, ale je potrebné na to aby " dezinfikovalo" naše tenké črevo. Tenké črevo na rozdiel od hrubého čreva chudobné na baktérie. V tenkom čreve sa nachádza oveľa menej baktérií ako v hrubom čreve a aj rozmanitosť baktérií je v tenkom čreve nižšia ako v hrubom.

Na tomto sa okrem iného podieľajú aj kyseliny v žalúdku, ale aj pankreatické šťavy či žlčové kyseliny. Ale aj vylučovanie posledných menovaných je regulované kyslým prostredím žalúdka.

Ak sa narusí užívaním liekov proti kyselinám kyslosť obsahu žalúdka, naruší sa aj faktor, ktorý bráni tomu aby tenké črevo nebolo kolonizované nesprávnymi baktériami a môže tak narastať počet baktérií v tenkom čreve a aj ich rozmanitosť. V tenkom čreve sa tak ocitnú baktérie, ktoré tam nemajú čo robiť.

Toto všetko môže mať negatívny vplyv na zdravie. Napr. nesprávne baktérie v tenkom čreve "zožerú" živiny z potravy určené pre telo, čo môže viesť k nedostatku živín (Nanne-Ottens & Gewecke, 2017a) a vaše telo začne pomaličky strádať a narušia sa niektoré z jeho funkcií čo sa nazve následne chorobou.

Pálenie záhy je jeden z najviac podceňovaným problémom a ak sa pri tomto probléme dlhodobo užívajú lieky znižujúce kyslosť, môže to mať nepriaznivý dosah na zdravie ľudí. Tento vplyv sa však nedostaví hneď a preto si ľudia ani nespoja svoje zdravotné problémy s užívaním týchto liekov.


V našom e-shope stále nájdete produkt Gastro pohoda 60 kapsúl (abczdravia.sk)Tento prírodný prípravok obsahuje patentované extrakty z rastlín, vitamíny a minerály, ktoré pomáhajú chrániť a regenerovať sliznicu a účinky patentovaných extraktov z opuncie a olivovníka pôsobia pri týchto problémoch: - ostrá, pálivá bolesť, ktorá stúpa z hornej časti brucha smerom ku krku - silné pálenie za hrudnou kosťou , ktorú možno pociťovať aj v krku či hrdle - pocit, že človek nemôžete dýchať - kovová chuť resp. zlá chuť v ústach - nutkanie kašľať - tlak v žalúdku - pocit plnosti v žalúdku - časté grganie - bolesti žalúdka


S prianím toho najlepšieho zostáva Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk tel. 0911 295 859 andrej.medved9@gmail.com

31 views0 comments