Matka a dieťa - ako je to všetko v tele poprepájané

U matky je zdravý mikrobióm (bakteriálne zloženie) predpokladom plodnosti a len zdravé bakteriálne spoločenstvo osídľujúce matku je dobrým predpokladom k počatiu a udržaniu dieťaťa.


V placente sa našli baktérie z ústnej dutiny matky. Preto je počas tehotenstva dôležité mať zdravé zuby a dobré baktérie v ústnej dutine. Tu vám odporúčam na udržanie zdravého mikrobiómu v ústach toto M33+ ústny sprej (abczdravia.sk).

Baktérie nachádzajúce sa v tele matky ovplyvňujú aj život dieťaťa. Matkin mikrobióm (bakteriálne zloženie) sa počas tehotenstva a prvého mesiaca laktácie neustále prispôsobuje potrebám plodu.


U bábätiek sa zistiť baktérie z ústnej dutiny a z čreva matky.

Baktérie vstupujú do maternice z črevnej sliznice prostredníctvom buniek imunitného systému, ktoré sa volajú dendritické bunky. Z vnútra čriev „vyberajú“ matkine baktérie, ktoré sa krvou dopravia k bábätku. Tam osídľujú črevá a spôsobujú dozrievanie tkanív.


Počas tehotenstva je sliznica čreva matky priepustnejšia ako inokedy a preto by sa ženy mali o svoje črevne zdravie intenzívne starať napr. pravidelným užívaním Mikrovedy Pur. Obsahuje nielen dobré a zdraviu prospešné baktérie ale aj látky, ktoré dobré baktérie vytvárajú a potrebujeme ich pre svoje zdravie. Mikrovedu pur si môžete kúpiť tu --> MikroVeda PUR (abczdravia.sk).


S prianím toho najlepšieho zostáva Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk tel. 0911 295 859 andrej.medved9@gmail.com

4 views0 comments