Môže za utrpenie detí a aj ich matiek toto?

Komunikácia s ľuďmi vždy prinesie nové zistenia. Na čo sa mne v poslednej bode sťažujú najmä mamičky s malými deťmi je to, že ich ratolesti majú premnožené niektoré baktérie a deťom to spôsobuje zdravotné problémy. Niekedy človek rozmýšľa nad tým čo všetko môže viesť k premnoženiu choroboplodných baktérií a časom prichádzajú aj odpovede.


Nedávno som sa dopracoval k jednému odbornému článku, kde sa popisoval mechanizmus ako dokážu herbicídy (Herbicíd je odvodená z latinského herba – rastlina a gréckeho cidó – ničím. Herbicíd je chemická látka používaná na ničenie buriny. Patrí medzi pesticídy - látky ničiace organizmy) prispieť k premnoženiu zdraviu škodlivých mikroorganizmov.

Obilniny patria k základom západnej stravy. A práve obilniny patria medzi rastliny, kde sa často používa herbicíd s účinnou látkou nazývanou glyfosát. Glyfosát sa často používa nielen počas rastu rastliny ale aj počas vysušovania takmer zrelých klasov obilnín.

Nedávne štúdie ukazujú, že glyfosát dokáže ovplyvňovať bakteriálne zloženie (cez zrno sa dostáva do potravy). Vďaka jeho účinkom nielen na rastliny ale aj baktérie sa v tele dokážu premnožiť choroboplodné a zápal podporujúce mikróby ako napr. Actinmyces spp. (tvroba hnisavých rán, hnisavých vyrážiek pod.) , Stapylococus aureus (spôsobujú infekcie kože, dýchacieho systému ) Escherichia coli (zápaly močových ciest)

Dlho som nechápal prečo sa množia príbehy (možno to tak nie ale ja ten pocit mám) nešťastných matiek a ich chorých detí, no nielen ich. S príznakmi bakteriálnych infekcií s opakujúcim sa priebehom sa častejšie stretávam aj u dospelých ľudí. A jednou s príčin tohto stavu sú aj chemikálie používané v poľnohospodárstve.

Veľa ľudí a najmä matiek sa ma často pýta, že ako dlho by mali deti užívať probiotiká, či deťom neublížia a prečo by ich vlastne mali užívať keď neberú antibiotiká. Rozumiem ich strachu. Ale vidíte, že v bežnej potrave ľudia prijímajú látky pôsobiace na telo antibioticky. A mnohé látky, ktoré v strave prijímame ani netušíme ako ovplyvňujú bakteriálne zloženie v našom tele.

Pre mňa teda nestojí otázka či áno alebo nie pri užívaní probiotík. Podľa mňa určite áno. Lebo radšej naprávať drobné poškodenia vzniknuté niečím čo neviem ovplyvniť na 100% ako riešiť vážnejšie zdravotné problémy.

V našom e-shope si môžete vybrať z mnohých probiotík a mnohé sú aj v akciovej ponuke napr. toto https://www.abczdravia.sk/.../akcie/akcia-2x-probio-hit-60g/ alebo toto https://www.abczdravia.sk/.../akcia-1ks-m33-za-22-eur-a.../


S prianím pevného zdravia ostáva Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk tel. 0911 295 859 andrej.medved9@gmail.com

52 views0 comments