Máte problémy s vysokým krvným tlakom? Tento vitamín vám môže pomôcť

Updated: Mar 1

Problémy s krvným tlakom trápia čoraz viacej ľudí. Vidím, že tento problém netrápi len mužov ako som si kedysi myslel ale aj ženy a neraz pozorujem, že trápi čoraz mladších ľudí. Dnes vám poviem prečo je dobré pri problémoch s vysokým krvným tlakom užívať vitamín C.

Vitamín C patrí k najdôležitejším vo vode rozpustným antioxidantom. Antioxidant je látka, ktorá bráni aby bolo telo poškodzované oxidáciou. (Oxidácia je napr. hrdzavenie železa a ako oxidácia poškodzuje železo, dokáže poškodiť aj telo).


Vitamín C chráni aj vnútornú výstelku našich ciev. Táto vnútorná výstelka ciev sa volá endotel.

Vitamín C : - zlepšuje dostupnosť látky, ktorá sa volá oxid dusnatý. Vďaka oxidu dusnatému sú cievy uvoľnené a roztiahnuté. - znižuje zápalové procesy v cievach - zvyšuje aktivitu enzýmu, ktorý je potrebný na to aby nedochádzalo k nadmernému

zhlukovaniu krvných doštičiek (trombocytov), hromadeniu bielych krviniek na stene ciev a rastu buniek hladkého svalstva v stenách ciev (zhrubnutie ciev).


Napr. nedostatočné zásobovanie vitamínom C podporuje u diabetikov poškodenie ciev. Analýzy ukázali, že každodenné dopĺňanie 500 mg vitamínu C znižuje u pacientov s vysokým krvným tlakom systolický tlak o 4,85 mmHg a diastolický tlak o 1,67 mmHg (Juraschek et el., AJCN 2012).


V našom e-shope si môžete zakúpiť akciové balenie vitamínu C, ktorý nedráždi žalúdok a veľmi dobre sa vstrebáva - Vitamín C pufrovaný (abczdravia.sk). Jedna tobolka obsahuje 500mg vitamínu C. V jednom balení je 60 toboliek.


S prianím pevného zdravia pre vás pripravil Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk tel. 0911 295 859 andrej.medved9@gmail.com

77 views0 comments