Máte problémy s hormonálnym systémom? Na toto si dajte pozor!

Hormonálne zmeny trápia mnohé ženy. Netýkajú sa len zmien v pohlavných hormónoch ale aj zmien v tvorbe hormónov štítnej žľazy. Príčin vzniku hormonálnych porúch je viacero. A svojim dielom k nim môže dopomôcť aj vlasová kozmetika, ktorá je u žien tak populárna.

Výrobky na starostlivosť o vlasy a kozmetika celkovo, často obsahuje chemikálie, ktoré môžu narušiť hormonálnu rovnováhu.

Medzi tieto látky patria: - ftaláty - parabény - fenoly (napr. triclosan) - Bisfenol A - dioxán - triklokarbán


Tieto chemikálie dokážu prechádzať cez kožu do krvi a ovplyvňovať: - tvorbu hormónov - narúšajú reguláciu hormonálnej rovnováhy - prenos hormónov v tele - metabolizmus hormónov - väzbu hormónov na cieľové bunky


Na toto by mali myslieť najmä ženy v tehotenstve, kedy je telo veľmi náchylné na rôzne hormonálne zmeny. Keď sa analyzovala krv 1 070 tehotných žien, zistilo sa, že čím viac vlasových produktov (farby na vlasy, pena na vlasy, odfarbovacie prostriedky) ženy používali, tým bola nižšia hladina pohlavných hormónov (estrogén a progesterón) u žien, ktoré pozorovali. Pritom tieto hormóny sú veľmi dôležité pre zdravé tehotenstvo a nerušený embryonálny vývoj.

Ak sú tieto hormóny počas tehotenstva narušené, môže to viesť k poruchám rastu, predčasnému pôrodu a nízkej pôrodnej hmotnosti.


S prianím toho najlepšieho zostáva Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk tel. 0911 295 859 andrej.medved9@gmail.com

63 views0 comments