Ktoré probiotiká sú vhodné pri liečbe Helicobacter Pylori?

Mnohí ľudia majú problém s premnožením Helicobactera pylori. Prejavy premnoženia Helicobactera Pylori sú rôzne ako napr.:

- zápcha - hnačka - zvýšená únava - pocit ťažoby v žalúdku po jedle - kožné problémy (akné, ekzémy) - bolesť brucha v strednej časti ( medzi rebrami) - kŕče v žalúdku - nadmerné grganie - pálenie záhy - horká chuť v ústach - zápach z úst - nafukovanie spojené so zväčšením brucha - plynatosť alebo aj neschopnosť zbaviť sa plynov z čreva - dlhotrvajúci kašeľ bez iného dôvodu


Ako vidíte aj keď sa Helicobacter Pylori nachádza v žalúdku následky sa neraz prejavia aj v iných častiach tráviaceho traktu (napr. hnačky, zápchy, nadmerná tvorba plynov). Žalúdočné problémy sa zákonite vždy prejavia aj na iných častiach tráviaceho traktu ako je napr. zlé trávenie v čreve.


Klasická medicína pri liečbe Helicobactera pylori používa antibiotiká, čím ešte neraz podporí tráviace problémy, keďže antibiotiká neničia len samotného Helicobactera ale aj iné zdraviu prospešné baktérie v tráviacom trakte.


Ak trpíte infekciou Helicobacter pylori a nech sa už rozhodnete pre akýkoľvek typ liečby vždy by ste mali mať na pamäti, že je dobré nielen "zničiť" Helicobactera ale je dobré podporiť aj črevné zdravie probiotikami.


A jeden bakteriálny kmeň vám môže dokonca pomôcť pri riešení s Helicobacterom. Ten kmeň sa volá Lactobacillus reuteri. Lactobacillus reuteri je kmeň s ktorým prichádzame do styku od narodenia, lebo sa prirodzene vyskytuje v materskom mlieku. Pri štúdii sa zistilo, že Lactobacillus reuteri pozitívne vplýva na potlačenie Helicobatera pylori a nielen to. Ak sa pri liečbe užívajú antibiotiká výrazne znižuje vedľajšie účinky antibiotík

Francavilla, R. et al. 2013. Lactobacillus reuteri strain combination in Helicobacter pylori infection: A randomized, double-blind, placebo-controlled study. J Clin Gas-troenterol.

Ak hľadáte na podporu liečby Helicobacter pylori probiotický kmeň Lactobacillus reuteri nájdete ho napr. v týchto probiotikách:

MikroVeda PUR (abczdravia.sk)

M33+ ústny sprej (abczdravia.sk)

Šťastné bruško PROBIO (abczdravia.sk)


Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie, čo máme Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk tel. 0911 295 859 andrej.medved9@gmail.com

40 views0 comments