Je to aj váš problém? Chcete pomôcť svojmu zdraviu, a nevedomky si tým škodíte!

V poslednej dobe sledujem, že medzi prírodné látky, ktoré sa tešia čoraz väčšej obľube patrí aminokyselina arginín. Aminokyseliny sú stavebné kamene, z ktorých sú poskladané bielkoviny. A prečo je arginín tak populárny?


Z arginínu sa tvorí pre telo veľmi dôležitá látka s názvom OXID DUSNATÝ. v skratke NO. Oxid dusnatý je najdôležitejšou látkou v tele, ktorá reguluje krvný tlak. Podieľa sa na relaxácii ciev a od jeho tvorby závisí aj kvalita erekcie. U chlapov je to veľmi populárna téma. Na trhu sa výrobcovia predháňajú s doplnkami s vysokým obsahom arginínu.


Lenže tak, ako neplatí rovnica „Viac pásikov rovná sa viac Adidas“, tak neplatí ani rovnica „Viac arginínu rovná sa lepšie zdravie ciev a lepšia relaxácia a uvoľnenie ciev“.


Vysvetlím prečo.

Nato aby sa z arginínu vytvoril oxid dusnatý (NO) sú potrebné 2 enzýmy:

1. eNOS a

2. BH4


Ak telu chýba BH4, z arginínu sa nevytvorí oxid dusnatý (NO), ale jedovatý peroxynitrit (ONOO-). Tento má na cievy opačný účinok ako oxid dusnatý. Poškodzuje cievy a spúšťa zápaly. Ako vidíte vysoké dávky arginínu pri nedostatku BH4 môžu ešte uškodiť.


Enzým BH4 si telo vyrába samé. Nie je odkázané na to, aby sa dodávalo z vonku potravou. Na to, aby si ho telo vedelo vyrábať, potrebuje nukleotidy a vitamín C. A čo poškodzuje enzým BH4? Zápaly a voľné radikály.


Vysoké dávky vitamínu C nájdete v týchto produktoch:

Vitamín C Phospholipid (abczdravia.sk)

Vitamín C pufrovaný (abczdravia.sk)

Lipozomálny vitamín C (abczdravia.sk)


Nukleotidy sa nachádajú v produkte Viaimun:

VIAIMUN (abczdravia.sk)S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team

www.andrejmedved.sk

www.weltfit.sk

www.abczdravia.sk

tel. 0911 295 859

andrej.medved9@gmail.com

6 views0 comments