Folát - hladina tejto látky bola u pacientov s covidom znížená. A aké následky to môže mať?

Updated: Mar 1

V súčasnosti sú asi najväčším strašiakom pre ľudí vírusové infekcie. A ak sa povie vírusová infekcia ihneď nás napadne COVID-19.

V štúdii z marca 2021 boli u hospitalizovaných pacientov s COVID-19 často zistené znížené hladiny folátu. Čo je to vlastne ten folát?


Folát je aktívna forma vitamínu B9. Vitamín B9 zvyčajne poznáte ako kyselinu listovú. V tele sa kyselina listová premeniť na bioaktívnu formu, to je takú, ktorú dokáže organizmus využiť na svoje potreby. Bioaktívna forma vitamínu B9 sa teda volá folát.


Schopnosť premeniť kyselinu na folát je u mnohých ľudí veľmi obmedzená. Preto je ideálne zásobovať telo bioaktívnym folátom.


A prečo je potrebný folát pri vírusových infekciách? Folát môže znížiť množenie vírusu a schopnosť vírusu SARS-Cov 2 dostať sa do bunky.


Navyše folát je potrebný na to, aby sa odbúravali látky, ktoré poškodzujú cievy. Ako viete mnohé vedľajšie účinky vírusu SARS-Cov 2 sa prejavujú na cievach.


Náš organizmus je závislý na pravidelné zásobovanie folátom. Folát je pritom veľmi citlivý na skladovanie a tepelnú úpravu, preto mnohé potraviny najmä v zime už nemajú dostatok tohto pre imunitu dôležitého vitamínu.


Folát nájdete vo výrobku forIMUN, ktorý si môžete kúpiť tu forIMUN (abczdravia.sk). V dennej dávke forIMUN je 600mg folátu.


S prianím pevného zdravia pre vás pripravil Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk tel. 0911 295 859 andrej.medved9@gmail.com

61 views0 comments