Faktory životného prostredia ničia mužskú plodnosť

Včera som čítal na jednom z denníkov článok o tom, ako dramaticky klesá mužská plodnosť. Ako hlavní vinníci sa tam uviedli faktory životného prostredia. Čo to vlastne je?


Pod faktormi životného prostredia môžeme rozumieť všetky vplyvy, ktoré pôsobia na živý organizmus a v tomto prípade pôsobia negatívne na kvalitu spermií.


Ak by sme sa na to pozreli bližšie, (čo samozrejme v článku už písané nebolo), zistili by sme, že tieto faktory životného prostredia (chemikálie, elektrosmog, lieky a podobne) pôsobia negatívne na ľudské zdravie nasledovne:


1. zvyšujú tvorbu agresívnym malých častí, ktoré dokážu poškodzovať bunky. Tieto látky, ktoré ničia organizmus sa nazývajú voľné radikály,

2. menia bakteriálne zloženie v čreve, čím ovplyvňujú imunitné reakcie a hormonálnu rovnováhu,

3. vyčerpávajú telo zo živín. Jedové látky sa musia z tela odstrániť, a na to aby sa to udialo, musí mať telo veľa živín, ktoré spotrebuje.

4. mnohé látky zo životného prostredia priamo narušujú hormonálnu rovnováhu, lebo pôsobia podobne ako naše hormóny,

5. aktivujú v tele zápaly s "tichým" priebehom, t.j. bez typických príznakov zápalov, čo vyčerpáva telo tak z energie ako aj živín.


Ako vidíte je toho dosť. A ak by sme sa pozreli na reakciu školskej medicíny? Reálne neponúka nič. A nečudujem sa, veď samotné lieky tiež patria do záťaží pre organizmus. Teda aj samotné prípravky používané ako liečivá v súčasnej medicíne ničia ľudské zdravie.

A nakoniec som si nechal úvahu o ľuďoch - spotrebiteľoch faktorov životného prostredia. V mysliach mnohých ľudí stále pretrváva názor, že keď sa o seba nestarali naši predkovia, načo by sme to mali robiť aj my.


Tieto úvahy neberú vplyvy životného súčasného prostredia. A tie tu budú ešte dlho, aj keby sme odstavili všetky škodlivé vplyvy (chemikálie), lebo polčas ich rozpadu je dlhý.

Faktory životného prostredia je čosi, čomu sa dnes nevyhne takmer nikto. Ničia nás pomaly, nepozorovane (nebolí to) a vyčerpávajú nás zo živín. A ak nebudeme robiť opatrenia na ich zneškodnenie jedného dňa nás pozabíjajú. Potichučky, pomaličky, nebadane napr. cez neplodnosť.


S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team

www.andrejmedved.sk

www.weltfit.sk

www.abczdravia.sk

tel. 0911 295 859

andrej.medved9@gmail.com

2 views0 comments