Budete prekvapený ako tieto látky pôsobia na vašu imunitu!

Probiotiká. Jedny z najpopulárnejších doplnkov výživy u nás. Je to azda preto, že probiotiká sa u nás propagujú cca 30 rokov. V mysliach ľudí sú už zažité a ľudia ich akceptujú. Ľudia často rozumejú aj tomu, že probiotiká (telu prospešné baktérie) pomáhajú imunite, tlmia zápaly, ovplyvňujú psychiku a podobne.


Čo však pravdepodobne ľudia nevedia je to, že aj vitamíny ovplyvňujú dianie v čreve. V modeli na myšiach sa ukázalo, že nedostatok vitamínu D aj vitamínu A vedie k zníženiu rozmanitosti baktérií osídľujúcich črevo.


Aj deti s nedostatkom vitamínu A majú nižšiu rozmanitosť baktérií v čreve oproti deťom s dostatočným prísunom vitamínu A. Dostatok vitamínu A zvyšuje v čreve tvorbu látok, ktoré sú dôležité pre imunitnú toleranciu. Imunitná tolerancia je dôležitá preto, aby organizmus dokázal tolerovať látky, ktoré ho neohrozujú, napríklad alergény. Strata imunitnej tolerancie vedie napríklad k alergiám.


Ak hľadáte vitamíny A a D, môžete ich nájsť vo výrobku od Dr. Jacobs s názvom Vitamín DEKA (abczdravia.sk). Okrem vitamínu A a D3 tam nájdete vitamín K a prírodný vitamín E (nie umelý ako je v bežne dostupných doplnkoch).
S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team

www.andrejmedved.sk

www.weltfit.sk

www.abczdravia.sk

tel. 0911 295 859

andrej.medved9@gmail.com

9 views0 comments