Bojíte sa ho? Napriek tomu je tento vitamín pre vašu imunitu mimoriadne dôležitý!

Vitamín A patrí medzi najdôležitejšie vitamíny, ktoré sa podieľajú na ochrane našich slizníc. Sliznice sú medzi ľuďmi veľmi podceňované.


Pritom práve sliznice sú vstupnou bránou pre choroboplodné baktérie alebo vírusy. Funkcia slizníc je preto nesmierne dôležitá pre celkové fungovanie našej imunity. Rôznymi výskumami v štátoch Európy sa prišlo na to, že až do 20% populácie trpí nedostatkom vitamínu A.


Mnohí ľudia sa pri dopĺňaní vitamín A spoliehajú na beta karotén. Ak by ste chceli vedieť koľko beta karoténu potrebujete na výrobu 1 mg vitamínu A, tak je to 36 mg beta karoténu. Ale u cca 40 - 50% bielych Európanov je cesta premeny betakaroténu na vitamín A narušená geneticky. Preto si z betakaroténu nedokážu vyrobiť dostatok vitamínu A. Takto dochádza k oslabovaniu slizníc nielen v dýchacom systéme, ale aj tráviacom trakte a močovo-pohlavnom systéme.


Pri problémoch so sliznicami sa odporúča užívať u dospelých až do 10 000 I.U vitamínu A denne a ako prevencia 400-500 I.U na kilogram hmotnosti človeka.


Ak hľadáte vitamín A spolu s ďalšími v tuku rozpustnými vitamínmi (vitamín D, vitamín E ako prírodný E komplex a Vitamín K2), môžete si kúpiť vitamín DEKA od Dr. Jacobs tu: Vitamín DEKA (abczdravia.sk)


Zapamätajte si:

Vitamín A je najdôležitejší ochranný faktor pre sliznice!


S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team

www.andrejmedved.sk

www.weltfit.sk

www.abczdravia.sk

tel. 0911 295 859

andrej.medved9@gmail.com

28 views0 comments