Antibiotiká - krutá pravda ktorú asi nebudete chcieť počuť

Antibiotiká patria medzi najčastejšie používané lieky. Ľudia dnes už majú vedomosť, že antibiotiká sú škodlivé aj voči priateľským baktériám v našom tele. Avšak čo sa týka lokálne pôsobiacich antibiotík majú pocit, že pôsobia len v mieste kde sa podajú. Napr. ak sa podajú antibiotické vaginálne čipky, ľudia si myslia, že pôsobia len tam.

V skutočnosti je pravda iná. Akékoľvek lokálne podané antibiotikum ovplyvňuje bakteriálne zloženie v celom tele.

Ak sa napr. použijete antibiotikum na zuby, môže to zmeniť mikroflóru napr. v pošve. Antibiotické vaginálne čipky môžu zmeniť mikroflóru v ústach. Samozrejme týka sa to aj čreva, kde je najviac rozličných druhov baktérií.


Ak sa do 6 mesiacov po užití antibiotík užijú antibiotiká znova, už nikdy nedôjde k zotaveniu bakteriálneho zloženia tela. Ak sa počas a hneď po antibiotickej liečbe začne pracovať na regenerácii a obnove bakteriálneho zloženia, môžu sa zostávajúce baktérie rozmnožiť a v maximálnej možnej miere sa obnoví fungovanie mikrobiómu a aj keď dôjde k nejakej zmene, zostávajúce baktérie napriek stratám niektorých kmeňov dokážu prebrať ich úlohu a zabezpečiť dobré fungovania zdravia. Táto obnova trvá od niekoľkých týždňov až mesiacov.

Teraz je obdobie kedy mnoho ľudí býva chorých. Aj keď už jar klope na dvere (aj keď to tak ešte nevyzerá) práve marec je obdobím s pomerne častým výskytom infekčných ochorení, lebo zimné obdobie je pre nás vyčerpávajúce.


Ak začnete užívať antibiotiká, lebo inak už nebudete vedieť riešiť svoje zdravotné problémy hneď v ten deň ako ich začnete užívať začnite obnovovaním zdravej črevnej mikroflóry. Probiotiká podávajte až o 2 hodiny po užití antibiotík.


V našom e-shope si dnes môžete kúpiť probiotiká tu:

Čistý noštek PROBIO (abczdravia.sk)

Šťastné bruško PROBIO (abczdravia.sk)

MikroVeda LIFE (abczdravia.sk)

a probiotiká je vhodné podporiť prebiotikami napr. týmito IMUNKO príchuť jablko (abczdravia.sk) alebo týmito VIAFIBER ríbezľa (abczdravia.sk)


S prianím toho najlepšieho zostáva Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk tel. 0911 295 859 andrej.medved9@gmail.com

2 views0 comments