Alternatívny prístup k hygiene a budovaniu imunity dieťaťa

Akosi to máme v sebe zakódované, urobiť pre naše deti to najlepšie čo v danom momente vieme. A preto sa snažíme deti hneď po narodení ochrániť čo najviac od negatívnych vplyvov. A jedným z tých opatrení je držanie detí v čistom prostredí aby sa náhodou nedostali do kontaktu s choroboplodnými baktériami. Snažíme sa svet okolo dieťaťa mať hygienicky čistý.

Ale čo to znamená aby bol hygienicky čistý? Úplne zbavený baktérií? Ak sa snažíme o toto zvyčajne na to použijeme prostriedky ktoré zabíjajú nielen "zlé" baktérie ale aj dobré. Lenže prostredie zbavené baktérií je pre nás škodlivé. Prečo?


Obranyschopnosť organizmu výrazne podporujú črevné baktérie. Mladý organizmus si trénuje imunitný systém na prvých črevných baktériách a deti MUSIA prísť do kontaktu s baktériami ("nečistotou"!). Deti vychovávané v sterilných podmienkach si nemôžu vytvoriť zdravý imunitný systém!


Ak sa snažíte vychovať deti tak aby si trénovali imunitu cez kontakt zo špinou a baktériami z okolia, čistite svoju domácnosť prostriedkami od Mikrovedy - MikroVeda BLOND (abczdravia.sk) a ProbiotiX CLEAN (abczdravia.sk) . Oba tieto prostriedky fungujú na inom princípe ako bežné čistiace prostriedky.


Tieto čistiace prostriedky sú plné pre zdravie priateľských baktérií. Ak s nimi čistíme domácnosť robíme z domácnosti jedno bakteriálne priateľské miesto. Naša domácnosť sa tak stane miestom, kde sa množia priateľské baktérie a tie sa vždy dostanú do kontaktu s našim črevom/imunitou cez dýchanie vzduchu, kde baktérie (Mikrovedu Blond/HOUSE balance môžete rozprašovať do vzduchu) alebo cez kontakt ruka, predmet, ústa.


Ľudia by mali zmeniť prístup k hygiene. Nemali by ničiť baktérie okolo seba ale vybudovať taký bakteriálny svet v domácnosti, ktorý im pomôže lepšie prežiť. Oba výrobky či už Mikroveda Clean alebo Mikroveda Blond/ House balance vám v tom pomôžu.

A tu sú nejaké odporúčania čo môžete urobiť, aby ste svoje dieťa čo najlepšie pripravila na vybudovanie zdravého mikrobiómu?


Počas tehotenstva: - nečistite baktericídnymi prostriedkami používajte iba prírodné produkty osobnej starostlivosti - neumývať sa príliš často, sprchovať sa, - urobiť si sedacie kúpele s mikroorganizmami MikroVeda (House Balance)


Po narodení: - Nadviažte fyzický kontakt s dieťatkom čo najskôr (zvyčajne máte možnosť nechať si dieťa priložiť na hruď hneď po narodení)

- Dojčite, keď je to možné (pomocou mikrobiómu matky vybudovať zdravý mikrobióm dieťaťa)

- V domácnosti nečistite baktericídnymi prostriedkami (prostriedkami ničiacimi baktérie)

- Používajte iba prírodné produkty starostlivosti o telo


Nasledujúce prípravky sú ideálne na budovanie mikrobiómu, najmä v tehotenstve a v domácnosti s malými deťmi:

MikroVeda House Balance (všestranný prostriedok do domácnosti, môžete v ňom kúpať aj deti) - MikroVeda BLOND (abczdravia.sk)

MikroVeda Life (výživový doplnok) - MikroVeda LIFE (abczdravia.sk)

MikroVeda Life Pur (výživový doplnok) - MikroVeda PUR (abczdravia.sk)

MikroVeda M33 mikrobiotický ústny sprej - M33+ ústny sprej (abczdravia.sk)

ProbiotiX Clean (biologický čistič) - ProbiotiX CLEAN (abczdravia.sk)


A ako si napr. vyčistiť domácnosť s Mikrovedou Blond/House Balance? Dajte 1 odmerku Mikrovedou Blond/House do vody a poumývajte domácnosť touto zmesou 1x týždenne. Toto odporúčam urobiť aj ľudom, čo trpia tráviacim problémami. Lebo na ich trávenie ma vplyv aj kontakt s baktériami z okolia.


S prianím toho najlepšieho zostáva Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk tel. 0911 295 859 andrej.medved9@gmail.com


43 views0 comments