Ako vám môžu baktérie pomôcť v boji s vírusmi?

Updated: Mar 1

Vírusy sú v niečom zvláštne. Nemajú vlastný metabolizmus a nedokážu sa samé množiť. Nato aby sa mohli množiť potrebujú hostiteľa. Sú to v podstate parazity. Vírus nato aby sa vedel rozmnožiť prenikne do bunky a preprogramuje bunku tak , aby mohol dobre prežívať. A toto spôsobuje ľuďom problémy.

Vírusy sa do organizmu dostávajú cez naše sliznice napr. sliznice dýchacích ciest. Ale sliznice sú obsadené baktériami a tie nám v boji s vírusmi môžu pomôcť. Dnes vám ukážem ako.


1, Niektoré bakteriálne kmene ako napr. Lactobacillus reuteri, ktoré dokážu zabrániť aby vírus nakazil sliznice a množil sa tam.

2, Niektoré bakteriálne kmene ako napr. Lactobacillus rhamnosus blokujú miesta, cez ktoré sa vírusy dokážu dostať do buniek. Ak sa vírus nedostane do buniek nemôže sa množiť o ohroziť tak organizmus

3, Niektoré baktérie ako napr. Lactobacillus delbrueckii sp. Bulgaricus dokáže vytvoriť špeciálne bielkoviny, ktoré bránia množeniu sa vírusov.

4, Niektoré laktobacily vytvárajú chemikáliu s názvom peroxid vodíka, ktorý spomaľuje množenie vírusov.

5, Laktobacily a bifidobaktérie zvyšujú kyslosť prostredia, kde žijú a toto vírusy nemajú radi

6, Telu prospešné baktérie podporujú tvorbu hlienu na slizniciach a tento hlien je prirodzenou ochranou vrstvou brániacou vstupu vírusov do tela

7, Niektoré bakteriálne kmene ako napr. Bifidobacterium lactis alebo Bacillus subtilis podporujú tvorbu protilátok a dokážu zabrániť vstupu vírusov do tela. Týmto spôsobom môžu probiotiká dosiahnuť výrazný účinok v boji proti infekciám dýchacích ciest.


A teraz som vám tu vymenoval mnoho bakteriálnych kmeňov a vy si poviete koľko tých probiotík mám užívať? Stačí jedny. V M33+ od firmy Mikroveda nájdete všetky tieto spomínané kmene. Probiotiká M33+ sa užívajú tak, že sa rozprášia do úst a cez drobné kvapôčky sa dostávajú do dýchacích ciest a pomáhajú ich tam chrániť.


A neraz dostávam od vás otázku, či sa sprej M33+ môže užívať preventívne. Ak ste si pozorne prečítali článok skúste mi v diskusii pod článkom napísať váš názor na to či je vhodné užívať M33+ aj preventívne ako ochrana pre vírusovými infekciami.

M33+ od firmy Mikroveda si môžete kúpiť tu M33+ ústny sprej (abczdravia.sk).


S prianím pevného zdravia ostáva Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk tel. 0911 295 859 andrej.medved9@gmail.com

26 views0 comments