Ako slobodu vďaka slobode strácame.

17. november je v mysliach ľudí spojený so slobodou. Ja sa v tento deň chcem tiež zamyslieť nad slobodou, ale nebudem sa venovať politike, ale slobode osobnej.


Sloboda je čosi, čo všetci potrebujeme. Sloboda nám dáva možnosť voľby. Slobodu máme aj v tom ako sa správame k sebe samým čo sa týka zdravia. Môžeme jesť čo chceme, môžeme piť čo chceme a podobne. Aj to je prejav slobody. Neuvedomujeme si však to, že ak slobodne robíme činy namierené proti zdraviu, vytvoríme si chorobu a tá z nás urobí neslobodného človeka. Choroba totiž slobodu vždy berie.


Zrazu sa cez "nadužívanie" slobody stávame neslobodnými ľuďmi. Nielenže nemôžeme to či ono, ale veľa vecí zrazu musíme – ako napríklad ísť k lekárovi, cítiť sa zle a podobne. Naša sloboda sa zmenila na teror choroby. A čo je horšie, cez epigenetické zmeny (vplyv životného štýlu a životného prostredia na gény) neraz robíme neslobodnými aj deti, ktoré sa "vďaka" slobode rodičov rodia choré a oslabené. A to je pasca slobody.

Toto by sme si mali pripomínať nielen v tento deň. Lebo "nadužívanie" slobody môže slobodu vziať nielen nám, ale aj našim deťom. A choré deti znásobia neslobodu chorým rodičom. Človek sa stane väzňom slobodných rozhodnutí, ktoré odmietol kontrolovať.


S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team

www.andrejmedved.sk

www.weltfit.sk

www.abczdravia.sk

tel. 0911 295 859

andrej.medved9@gmail.com

4 views0 comments