Ako sa chrániť?

Mitochondrie sú malé bunkové elektrárne, ktoré vyrábajú pre nás nielen energiu, ale aj stavebné látky, hemoglobín, hormóny, ale dokážu i aktivovať v tele zápaly. Mitochondrie rovnako tak dokážu aktivovať aj odumieranie buniek – problém však je, ak sa to deje v nervovom systéme, vtedy vznikajú neurologické a psychické problémy.


Ak si človek začne chrániť mitochondrie, začne sa chrániť pred degeneratívnymi, zápalovými a civilizačnými ochoreniami.


Príroda nič nenechala na náhodu a vymyslela systém, ktorý chráni mitochondrie. Patria sem napríklad enzýmy, ktoré odstraňujú látky schopné mitochondrie poškodzovať. Aby tieto enzýmy mohli dobre fungovať, potrebujú minerály zinok a mangán. Niektoré ochranné mechanizmy na ochranu mitochondrií potrebujú zase selén, vitamín C či vitamín B2.


Bez týchto živín (samozrejme je ich viacej) zlyháva ochrana mitochondrií. Tie sa pomaličky poškodzujú a časom to ľudia začnú pociťovať ako zdravotné komplikácie.


A ako podporiť tvorbu a aktivitu enzýmov? V prvom rade tým, že budeme dobre zásobovať telo živinami, ktoré potrebujú enzýmy chrániace mitochondrie. Ak to neurobíme, je len otázka času kedy sa mitochondrie poškodia a zdravie dostane na frak.


Mnohé látky, ktoré potrebujú mitochondrie pre svoje dobré fungovanie a aj pre svoju ochranu nájdete vo výrobku forIMUN, ktorý si môžete zakúpiť tu forIMUN (abczdravia.sk).


S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team

www.andrejmedved.sk

www.weltfit.sk

www.abczdravia.sk

tel. 0911 295 859

andrej.medved9@gmail.com

18 views0 comments