Ako dokáže črevo vyviezť zápal do iných častí tela?

Updated: Mar 1

Niektoré slovné spojenia v spoločnosti zľudoveli. Medzi ne patrí aj to, že črevo je centrom imunity. Ak sa povie imunita často sa nám vynoria, vírusy, baktérie ale aj zápaly. A nechcené zápaly sú asi najčastejším problémom modernej doby.

Zápaly, zápaly kde vás ľudia berú?

Niekedy ľudia ani netušia odkiaľ sa môže brať príčina ich zdravotného problému. Jednou z možných príčin zápalov je črevo. V čreve sa totiž nenachádzajú len priateľské baktérie, ktoré nám pomáhajú, ale aj baktérie ktoré dokážu tvoriť zápalové látky ako napr. histamín.


Príliš veľa histamínu môže ľuďom spôsobiť : - príznaky podobné alergiám - bolesti hlavy (migrény) - gastrointestinálne ťažkosti ako bolesť žalúdka, hnačka, plynatosť - vyrážky - návaly horúčavy vrátane začervenania tváre - svrbenie - slzenie očí - nádchu - astmatické záchvaty - triašku - silnú zimnicu - horúčku - poruchy koncentrácie - závraty - menštruačné bolesti spojené s kŕčmi - neschopnosť otehotnieť - nespavosť - atď.


Ak sa v čreve nachádza málo baktérií urdžiavajúcich črevo zdravo kyslé, premnožia sa baktérie tvoriace histamín. Môže sa to udiať napr. po antibiotickej liečbe, ktorá zničí aj zdraviu prospešné baktérie udržiavajúce črevo dostatočné kyslé a tým brániace nadmernej tvorbe histamínu.


Preto ak pozorujete príznaky, ktoré som opísal vyššie skúste si položiť otázku, či sa vo vašom tele netvorí viacej histamínu a tento histamín sa následne dostáva z čreva do ostatných častí tela a je príčinou vašich zdravotných problémov.


Na dobré odbúravanie histamínu v čreve sú vhodné probiotiká ProbioHIT. Tento produkt si môžete už teraz kúpiť tu - Probio HIT (abczdravia.sk). Probio HIT je vhodný nielen na odbúravanie histamínu v čreve, ale bráni aj premnoženiu kvasiniek.


S prianím pevného zdravia pre vás pripravil Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk tel. 0911 295 859 andrej.medved9@gmail.com

123 views0 comments