Ak nechcete mať candidu, na toto by ste si mali dávať pozor

Ochorenie na candidu je komplexný problém. Ak je organizmus v poriadku, candida nemá šancu. Ak majú ľudia candidu, mali by porozmýšľať nad tým, že ich bakteriálne zloženie v čreve nie je v poriadku. Ak sa totiž candida v tele uchytí a začne sa množiť je to preto, že má na to vhodné prostredie. Toto pravdepodobne docvakne veľa ľuďom.


Čo ale docvaknúť nemusí, je nadmerná hladina estrogénu. Estrogén je steroidný hormón. Majú ho tak muži ako aj ženy. Lenže ženy ho majú oveľa viac. Tak ako pre každý hormón, platí aj pre estrogén, že ak ho je veľa alebo málo, ovplyvňuje to organizmus človeka.


Ak dominuje estrogén, môže to ovplyvniť aj candidu. Napríklad ženy užívajúce hormonálnu antikoncepciu sú náchylnejšie na infekciu candidy. Virulencia (jedovatosť, nákazlivosť) candidy, schopnosť tohto mikroorganizmu prenikať do tela a vyvolať chorobu, je pri dominancii estrogénu vyššia.


Človeka neovplyvňujú len estrogény tvoriace sa v tele, ale aj látky, ktoré sú vyrábané priemyselne a nachádzajúce sa v mnohých plastoch, kozmetike alebo drogériovou tovare. Pôsobia podobne ako estrogény. Preto si vyberajte čo najviac prírodnú kozmetiku a ak si kúpite potraviny zabalené v plaste, vyberte ich a dajte ich napríklad do sklenených alebo nerezových nádob.


S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team

www.andrejmedved.sk

www.weltfit.sk

www.abczdravia.sk

tel. 0911 295 859

andrej.medved9@gmail.com

6 views0 comments