Ak máte problémy s nechtami, príčina môže byť vo vašich cievach

Nechty sú najmä pre ženy časťou tela, ktorej venujú pomerne veľkú pozornosť. Mať krásne nechty je snom asi každej ženy. No nechty by mali zaujímať všetkých, a to nielen pre krásu.


Problémom nechtov je to, že sú na okraji tela. A dostať živiny pre nechty (aj nechty potrebujú živiny na to, aby boli pekné a nelámali sa) nemusí byť pre telo také jednoduché. Platí to najmä vtedy ak cievy nefungujú dobre (dnes je to častý jav).

Slabé nechty s množstvom bielych škvŕn sú znakom zlého krvného obehu. Krv dodáva nechtom životne dôležité živiny, aby mohli zdravo rásť a regenerovať sa po každodenných poškodeniach. Ak je prísun živín nedostatočný z dôvodu nedostatočného prietoku krvi, nemôže sa "liečiť" poškodenie spôsobené bežnými poškodeniami, ako sú nárazy.


Ďalším znakom zlého krvného obehu je dlhý čas opätovného prekrvenia: ak zatlačíte na necht, zmení svoju farbu do biela. Po odstránení tlaku by sa mal necht okamžite vrátiť do svojej pôvodnej ružovej farby. Ak je prietok krvi v cievach slabý, ide to veľmi pomaly. Ak sa nechty na rukách nezafarbia vôbec na ružovo, tak je obehový systém veľmi zlý.

Cez zlé zásobovanie živín sa nechty lámu, nie sú pevné, menia tvar a farbu. A neraz je to výsledkom zlého stavu ciev.


S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team

www.andrejmedved.sk

www.weltfit.sk

www.abczdravia.sk

tel. 0911 295 859

andrej.medved9@gmail.com

14 views0 comments