Aké môžu byť následky nevhodnej stravy na celkové trávenie?

Pri komunikácii s ľuďmi dosť často vnímam ako sa ľudia stravujú. Mnoho ľudí má stravu chudobnú na bielkoviny a tuky. To, že naše telo potrebuje tieto živiny ako stavebné látky, tomu sa dnes venovať nechcem. Chcem sa týmto zložkám potravy dnes venovať z pohľadu celkového fungovania celého tráviaceho traktu.


Tráviaci trakt je rôznorodý. Žalúdok je veľmi kyslý a kyslé prostredie je potrebné na trávenie bielkovín. Práve prísun bielkovín "prinúti" vyplaviť kyseliny, ktoré zabíjajú mnohé mikroorganizmy, ktoré nemajú čo robiť buď v žalúdku alebo celkovo v organizme.


Aj žlčové kyseliny a ich vyplavovanie vďaka konzumácii dostatočného množstva tukov reguluje mnohé baktérie v tráviacom trakte. Rovnako tak aj pankreatické šťavy.


Ak ľudia nejedia dostatok tukov a bielkovín čo vidím veľmi často, vyplavuje sa menej tráviacich štiav a môže sa stať, že sa naruší prirodzené osídlenie tráviaceho traktu baktériami. Tie sa môžu premnožiť tam, kde by nemali byť a vyvoláva to rôzne ťažkosti nielen v oblasti trávenia, ale aj iné problémy, ako napríklad možné zmeny psychiky.


Mnoho ľudí, čo ma kontaktovalo a malo podľa nich ľahkú a dobre stráviteľnú stravu nezaťažujúcu tráviaci trakt, sa ocitlo v problémoch práve s trávením. A jednou z príčin prečo sa to mohlo udiať bol nedostatok tráviacich štiav a chýbal tak regulačný faktor bakteriálneho osídlenia tráviaceho traktu.


S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team

www.andrejmedved.sk

www.weltfit.sk

www.abczdravia.sk

tel. 0911 295 859

andrej.medved9@gmail.com


45 views0 comments