Aj vám sa vracajú bakteriálne vaginózy a máte pocit, že antibiotiká neúčinkujú?

Updated: Mar 1

Bakteriálna vaginóza je stav, kedy sa vo vagíne premnožia niektoré druhy baktérií a zníži sa množstvo zdraviu prospešných baktérií. Výsledkom zmeny v bakteriálnom zložení môže byť výtok a nepríjemný zápach pripomínajúci zápach rýb. Školská medicína, ktorú zastupujú lekári lieči tento stav antibiotikami so snahou pozabíjať baktérie zodpovedné za tento nepríjemný problém.

Mnoho žien však prežíva návrat bakteriálnych vaginóz a antibiotiká u nich fungujú veľmi obmedzene. Prečo je to tak? Tu je vysvetlenie. Baktérie si vo vagíne vytvárajú biofilmy.


Biofilmy sú tenké vrstvy slizu, kde baktérie dokážu dobre odolávať antibiotikám! Biofilm obsahuje mnohé mikroorganizmy, ktoré neskutočne dobre spolupracujú na svojom prežití! Táto spolupráca umožňuje škodlivým baktériám dobre prežívať a v našom tele spôsobovať oveľa väčšie škody na zdraví ako jednotlivé baktérie žijúce mimo biofilmu. A ženská vagína je jedno z miest kde sa tieto biofilmy dobre tvoria a odolávajú tak antibiotikám.


Jedným zo spôsobov ako narušiť tieto biofilmy je nasadiť baktérie, ktoré ich narúšajú a sú to napr. laktobacily. Laktobacily dokážu tvoriť látky ktoré narúšajú biofilmy a pomáhajú tak liečiť oblasť zasiahnutú biofilmom.


A ak sa bavíme o vaginálnych problémoch tak vo výrobku VAGI flora, nájdete špeciálne baktérie, ktoré obnovujú : - zdravú mikroflóru vagíny - narúšajú biofilmy choroboplodných mikroorganizmov - posilňujú imunitu vagíny


Ak teda máte problémy s výtokmi, zápachom ale pociťujete nekomfort v intímnej oblasti odporúčam vám použite VAGI flóru a kúpite si ju tu VAGI flora PROBIO (abczdravia.sk).


Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk tel. 0911 295 859 andrej.medved9@gmail.com

44 views0 comments